TalTech pööras kahe põhimeheta tegutsenud Valga-Valka vastu teisel poolajal kaotusseisu võiduks

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus reedel üks kohtumine, milles BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustas TalTechi meeskonda ning külalised said hooaja neljanda võidu kätte.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – TalTech 83:90 (22:25, 23:19, 18:25, 20:21)

TalTech tegi tugeva mängu alguse, kui seitsme minuti möödudes mindi 22:10 juhtima. Valga-Valka vastas nelja kaugviskega ja viigistas seisu, kuid avaveerandi lõpus olid vabavisetel täpsed Joonas Järveläinen ning Leemet Böckler. Kolme ja poole minuti möödudes teisest veerandajast viigistas Valga-Valka Filipp Gafurovi lähiviskest seisu 30:30 peale ning peagi mindi Branko Jereminovi vabaviskest 39:38 juhtima. Poolaeg lõppes pärast Järveläineni kaugviset võõrustajate 45:44 eduseisust.

Kahe liidri Timo Eichfussi ja Michael Best’ita tegutsenud Valga-Valka oli kolmanda veerandaja alguses hästi valmis ja Davis Denafsi eestvedamisel haarati 57:50 eduseis. TalTech vastas aga 11:3 spurdiga, millele järgnes seisult 63:61 veel 8:0 ning viimase neljandiku alguseks olid juba külalised kuue punktiga ees. Valga-Valka püsis veel mängus, kuid TalTech oli hea mängurütmi leidnud ja neli minutit enne lõpuvilet viis Gregor Arbet omad 15 punktiga juhtima. Kodumeeskond suutis veel kümne punkti kaugusele tulla, aga kohtumise lõpuni oli jäänud vaid minut ning Denafsi kaugviskest kujunes ka lõppseis 90:83 TalTechi kasuks.

Visketabavuses jäi TalTech peale 53% – 42%. Lauavõitlus kuulus Valga-Valkale 40:38 (ründelaud 15:9). Korvisööte andis rohkem TalTech 24:21 ja pallikaotuseid kogunes neil samuti rohkem 16:15.

Joonas Järveläinen viskas TalTechi parimana 23 punkti ja võttis 6 lauapalli. Oliver Metsalu järgnes 21 punkti ja 7 lauapalliga. Gregor Arbet tõi 13 punkti, Norman Käbin viskas 12 punkti ja andis 7 korvisöötu ning Levi Martin Giese sai kirja 10 punkti ja 7 lauapalli.

Davis Denafs kerkis Valga-Valka resultatiivseimaks 23 punkti ja 6 lauapalliga. Branko Jereminov sai kirja 12 ja Vladimir Bulatovic 11 punkti ja 9 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval kolme mänguga. BK Ventspils võtab vastu Tartu Ülikooli, Pärnu Sadam kohtub Jurmalaga ja viimases matšis on vastamisi Valmiera Glass VIA ning VEF Riga.