TalTech tegi tabeliliidri elu kibedaks, aga vajalikud lõpuvisked läbi korvirõnga ei kukkunud

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval kaks mängu. Valmiera Glass VIA sai raske 82:72 võidu Läti Ülikooli üle ning TalTech pidi teises kohtumises tunnistama tasavägiselt kulgenud matšis liiga liidri BK Ogre paremust.

TalTech – BK Ogre 80:83 (20:28, 25:16, 23:26, 12:13)

Nelja esimese minuti möödudes oli seis 9:9, misjärel tabasid TalTechi eest kaugviske Gregor Arbet ja Leemet Böckler. Külalismeeskond Ogre aga vastas 13:2 spurdiga ja pärast James Batemoni kaugviset lõppes avaveerand nende 28:20 eduseisust. Rinalds Sirsninši ja Renars Magone korvidest juhtis Ogre 39:27, aga Arbeti, Joonas Järveläineni ja Böckleri abiga suudeti kaotusseis vähendada ühele punktile ning pärast Järveläineni kahte järjestikust lähiviset oldi 45:41 ees. Poolaja lõpetas Sirsninš tabava kolmepunktiviskega.

Ogre haaras kolmanda veerandaja alguses uuesti initsiatiivi ja pääses seitsme punktiga ette ning 3.58 enne neljanda veerandaja algust oli vahe paisunud TalTechi jaoks 13-punktiliseks. Kolm kaugviset järjest tabanud Janar Aniste tõi aga TalTechi mängu tagasi ning peagi viigistas Oliver Metsalu seisu 68:68 peale. Neljas veerandaeg algas Läti klubi 70:68 juhtimisel, aga 4.46 enne lõppu tabas Eric Schmalz kaks vabaviset ja viis TalTechi üle pika aja punktiga ette. Ogre läks aga taas 80:77 juhtima, kuid Arbet viigistas kaugviskest seisu. Rihards Zebergsi vabavisetest oli Ogre 82:80 ees ning Batemon tegi seisuks 83:80. Viimane rünnak kuulus TalTechile, Sten Olmre ja Arbet said ka kaugviske teele saata, kuid need ei tabanud ning külalised võtsid võidu.

Visketabavuses jäi TalTech 45% – 44% peale. Lauavõitlus kuulus Ogrele 40:34 (ründelaud 14:10). Korvisööte andis Ogre rohkem 22:21 ja pallikaotuseid kogunes kummalgi meeskonnal 12.

James Batemon tõi Ogre kasuks 16 punkti ja 7 lauapalli ning Kristaps Dargais 16 punkti ja 10 lauapalli. Janis Poznaks järgnes 13 punktiga ning Rinalds Sirsninš lisas 12 silma ja andis 10 korvisöötu. 10 punkti said kirja Rihards Zebergs ja Renars Magone, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli.

Joonas Järveläinen viskas TalTechi kasuks 16 punkti ja võttis 4 lauapalli. Oliver Metsalu lisas 14 punkti ja 4 lauapalli ning Leemet Böckler tõi 13 silma. Gregor Arbet järgnes 12 punkti ja 5 lauapalliga ning Janar Aniste nimele jäi samuti 12 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmine mäng ära 22. veebruaril, kui BK Liepaja on vastamisi Jurmalaga.