fbpx
Close

TalTech üllatas tulises lahingus kahe põhimeheta tegutsenud Pärnu Sadamat

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases esimeses mängus kohtusid TalTech ja Pärnu Sadam. Avaveerand möödus skoorirohkelt, mille Pärnu napilt võitis, aga poolajaks oli TalTech 50:43 ees. Kolmanda veerandajaga vähendas Pärnu punkti võrra vahet ning 6.29 enne lõppu seati 70:70 viigiseis jalule. TalTech hoidis edasi kerget initsiatiivi, Pärnu ei suutnud mitmel korral kiirrünnakuid ära realiseerida, aga 15 sekundit enne lõpuvilet tabas kaugviske Linards Jaunzems ning seis oli 83:80. Marek Ojamäe tabas seejärel TalTechi kasuks kaks vabaviset ning võõrustajad teenisid lõpuks raske 85:80 võidu.

TalTech – Pärnu Sadam 85:80 (26:27, 24:16, 15:16, 20:21)

Visketabavuses jäi Pärnu 55% – 48% peale. Lauavõitluse võitis TalTech 28:27 (ründelaud 8:5). Korvisööte andis Pärnu rohkem 21:19, vaheltlõikeid tegi enim TalTech 12:9. Pallikaotuseid kogunes TalTechil ja Pärnul võrdselt 20.

Indrek Kajupank viskas TalTechi parimana 23 punkti ja võttis 5 lauapalli. Erik Keedus lisas 13 punkti ja hankis 6 lauapalli ning 13 punkti sai kirja ka Eric Schmalz. Oliver Metsalu kogus 12 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Marek Ojamäe 10 punkti ja 6 korvisöötu.

Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 24 punkti ja 6 korvisööduga. Linards Jaunzems tegi kaksikduubli 14 punkti ja 11 lauapalliga, jagades veel 4 korvisöötu. Hugo Toomi ja Robert Valge nimele jäi 9 punkti. Mängus ei teinud kaasa põhimehed Mihkel Kirves ja Märt Rosenthal.

“Ei ole väga mugav graafik (nädala jooksul oli TalTechile see neljandaks mänguks – toim.). Arvan samas, et kõikidel võistkondadel on sarnased tingimused, tuleb see vastu pidada. Tore, et mul visked kukkusid, mida iga päev ei juhtu. Tugeva võistkonna vastu võit võtta annab meile hea emotsiooni,” ütles Indrek Kajupank Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniirist jääb TalTech eemale, aga Kajupank hindab Eesti klubide võimalusi seal heaks. “Läti poolelt kõvad atleedid – jooksevad ja hüppavad. Meie esikolmikul on ka sarnased mehed. Ilmselt Ventspils on võib-olla kõige ebastabiilsem olnud ja keegi paneb nad äkki ka kotti.”

Peale seda jätkub TalTechi jaoks koduse korvpalliliiga play-off. “Tähtis on võimalikult kõrge koht saavutada. Üritame võimalikult palju võite võtta ja ei hakka midagi sättima. Vaatame, kuidas põhiturniiril asjad jäävad,” lisas Kajupank.

Päeva teises mängus on vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ ja BC Kalev/Cramo.

scroll to top