fbpx
Close

Kotsari punktirekord vedas Hamburgi võidule üheksakordse Saksamaa meistri üle

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers sai Saksamaa kõrgliigas juba kuuenda järjestikuse võidu, kui alistas võõral väljakul Bambergi Brose 76:64 (22:16, 20:9, 21:18, 13:21).

Mängu esimesed viis punkti viskas küll Bamberg, kuid siis võttis ohjad enda kätte Hamburg, kes Kotsari vedamisel 8:5 ette pääses. Viimane kord juhtis kodumeeskond seisul 12:10 ning edasi kulges mäng juba Hamburgi taktikepi all. Sellega katkes Bambergi viiemänguline võiduseeria liigas.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul kauem kui keegi teine – 31 minutit – ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 22 punkti (kahesed 8/13, vabavisked 6/8), võttis meeskonna parimana kaheksa lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget ja blokeeris kaks vastaste pealeviset. Lisaks tegi ta ka kolm isiklikku viga.

Ühtlasi oli tegemist Kotsari Bundesliga punktirekordiga. Eelmine rekord oli ühe silma võrra väiksem ja pärines 10. veebruaril peetud kohtumisest Oldenburgiga.

Hamburgi peatreener Pedro Calles jäi tänasest mängust eemale haiguse tõttu ning teda asendasid abitreenerid Miguel Zapata ja Benka Barloschky.

Kotsari koduklubi jaoks oli tegu 16. võiduga üheksa kaotuse kõrval. Liigatabelis hoiab Hamburg 32 punktiga kuuendat kohta. Bamberg paikneb 26 punktiga kaheksandal tabelireal, olles kogunud 13 võitu ja 12 kaotust.

Bamberg on üheksakordne Saksamaa meister ja kuuekordne karikavõitja.

Samad meeskonnad olid omavahel vastamisi ka hooaja avamängus ning siis võitis Hamburg napilt 78:75.

scroll to top