Kotsar debüteeris Bundesligas ja tegi mitmekordse Saksamaa meistri vastu hea mängu

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: MSSP

Maik-Kalev Kotsar tegi täna debüüdi korvpalli Bundesligas, kui tema koduklubi Hamburgi Towers alistas hooaja avamängus üheksakordse Saksamaa meistri Bambergi Brose 78:75.

Avapoolaja 40:50 kaotanud Hamburg pani oma paremuse maksma viimasel veerandil, mis võideti koguni 23:11. Mängu saatus otsustati alles lõpusekunditel.

Kevadel Lõuna-Carolina ülikooli lõpetanud ning EM-valikmängudeks Venemaa ja Põhja-Makedooniaga Jukka Toijalalt koondisekutse saanud Kotsar alustas kohtumist algviisikus ning viibis väljakul ligi 28 minutit, mille jooksul viskas Hamburgi klubi paremuselt teise korvikütina 14 punkti (kahesed 5/9, vabavisked 4/8) ja hankis kaheksa lauapalli. Tema arvele jäi ka üks isiklik viga.

Eestlasest rohkem punkte viskas võitjate poolel vaid Terry Allen, kelle arvele kogunes 20 silma. Bambergi resultatiivseim oli Dominic Lockhart samuti 20 punktiga.

Hamburgi kodusaaliks oleval edel-optics.de Arenal toimunud mäng peeti koroonaviiruse ohu tõttu suletud uste taga.

Järgmise kohtumise peab Hamburgi klubi nädala pärast, 15. novembril, kui võõrustatakse Giesseni 46ersit.

Da ist der erste Heimspiel-Sieg in unserer easyCredit Basketball Bundesliga Geschichte. Wir gewinnen in den letzten…