fbpx
Close

TalTechi peatreenerina jätkav Kris Killing: kindlasti saavad oma korvpallikooli kasvandikud võimaluse

Avatar
-Kris Killing | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas palliv TalTechi korvpallimeeskond teatas esmaspäeval, et peatreenerina jätkab mullu poole hooaja pealt esindustiimi ohjad üle võtnud Kris Killing. 29-aastane Killing rääkis Korvpall24.ee portaalile, et koroonakriisi järel on kodune korvpallimaastik muutunud ja tänavune komplekteerimine on olnud tavapärasest erinev. Ühtlasi lubas peatreener, et uuel aastal saavad esindusmeeskonnas oma võimaluse ka paremad TalTechi korvpallikooli noored.

Eelmisel hooajal jõulude paiku TalTechi peatreeneriks tõstetud Killingu käe all suutis tiim veidi oma resultaate parandada, kuid suurt murrangut teha ei suudetud. Kui Gert Kullamäe juhendamisel võeti 3 võitu ja 10 kaotust, siis Killingu saldoks jäi enne koroonakriisi 4 võitu ja 8 kaotust.

“Eelmine hooaeg lõppes järsku ja ootamatult. Paljud küsimärgid jäid õhku. Sellegipoolest olin mina valmis jätkama. Kui juba maitse suhu sain, siis seda suurem isu jätkata tekkis,” sõnas Killing Korvpall24.ee portaalile.

Noore treeneri sõnul on tema jaoks oluline vahe, kas hüpata keset hooaega tundmatusse või alustada uut hooaega peatreenerina juba komplekteerimis- ja ettevalmistusfaasis. “Vahe on väga suur, paljuski alustame puhtalt lehelt. Võrreldes eelmise hooajaga on juba meeskonna koosseis oluliselt muutunud. Loodan, et mul õnnestub oma visioon realiseerida.”

Seda, kas koroonakriis lõi TalTechi meeskonda konkurentidest rohkem või vähem, Killing veel öelda ei osanud: “Koroonakriisist ei jää puutumata keegi, erand pole ka meie klubi. Ei tea rääkida, kuidas konkurentidel, aga meie keskendume oma asjadele ja püüame igapäevaselt muutunud olukorrast maksimum kätte saada. Meie eeliseks on oma korvpallikoolist tulevad kasvandikud.”

Rääkides oma kasvandikest, siis TalTechi korvpallikooli näol peaks klubil olema korralik järelkasv, keda seni aga väga hästi pole esindusmeeskonna tegemistesse suudetud kaasata. “Kindlasti saavad oma korvpallikooli kasvandikud võimaluse ja noored on tähtsal kohal. Loodame näha positiivseid üllatajaid nagu näiteks Janar Aniste eelmisel hooajal,” kinnitas Killing.

“Kogu korvpallimaastik muutus (kriisiga) nii palju, et seekord on meeskonna komplekteerimine rohkem teistmoodi kui tavaliselt. Mõned mängijad on veel vaja paika saada, aga üldiselt hakkab pusle kokku saama,” lisas peatreener uue hooaja hakul. “Eks alles hakkab näha olema, milliseks olukord kujuneb. Ei saa ju veel öelda, et koroona oleks seljatatud. Plukord on pigem veel ebakindel ja võib iga hetk jälle muutuda.”

Töö TalTechis juba käib. “Oleme noorte meestega juba kolm nädalat treeninud. Ametlikult hakkab tegevus pihta nädala pärast ehk 27. juulil,” selgitas Killing. Uue hooaja eesmärkide kohta rääkides ta kogu kaarte veel ei avanud, kuid tõi välja peamise: “Peame suutma meeskonna mängima panna nii, et rahvas oleks saalis ja seda oleks nauditav vaadata. Treenerina olen eesmärgid seadnud, aga võtame mäng korraga.”

scroll to top
Inline
Inline