fbpx
Close

Kanepis peeti Eesti kõigi aegade tasavägisem 3×3 turniir, kus üks surnud ring ajas teist taga

Avatar
-Kanepi 3×3 korvpalli turniir | Foto: StillFrame

Laupäeval peeti Kanepis 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste IX etapp World Tour, Harrastajate, U15 ning U18 sarjas. Viimane oli 16 võistkonnaga turniiri populaarseim võistlusklass, milles Eesti korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul toimus Eesti 3×3 korvpalli meistrivõistluste ajaloo kõige tasavägisem turniir Eestis.

“Surnud ringe, kus kolm võistkonda saavad alagrupis ühepalju võite, juhtub 3×3 korvpallis sageli, kuid olukorda, et ühes võistlussarjas juhtub seda kolmes alagrupis neljast, ei meenu mulle ühesti varasemast 3×3 turniirist. Sellele tuleb lisada juurde olukord, kus C-alagrupis suutsid Raidurid ja LastKings visata samade võitude korral ka samapalju punkte, mis tähendab, et vastavalt FIBA 3×3 reeglitele tuli arvesse võtta võistkonna reitingut, mis Raiduritel (4538) oli parem kui LastKingslil (2140). Kõige krooniks tuli U18 sarja võitjaks alles 12 asetuse saanud võistkond Ladujad (Kaur-Erik Suurorg, Gregor Kiilmaa, Rasmus Andre ja Riko Feliks Plunt), kes alagrupis said vaid ühe võidu ning pääsesid play-off’i surnud ringi parimana. Ladujad said alagrupis kindla 21:9 kaotuse Kindla Käega võistkonna käest, kellega kohtuti taas finaalis, mis võideti lõpuks 18:16,” hindas Kimmel tanavakorvpall.ee portaalis.

Väga tasavägised alagrupimängud jätkusid play-off’is, kus Ladujad said vaid 15:14 võidu Helikopteri käest, samal ajal kui Raidurid pidasid kõigepealt kõva lahingu Kaspar Clemet Kuusmaa, Gregor Alliku ja Aksel Brifki Ehitusladu.ee tiimi vastu, kus saadi lõpuks 21:19 võit ning jaksati pakkuda kõva konkurentsi poolfinaalis Kindla Käega võistkonna vastu, milles siiski viimane võttis 21:15 võidu.

Teises poolfinaalis, kus Ladujatel kukkus sisse pea iga õhkuläinud pall, lõppes mäng veidi varem enne normaalaega 21:13 ning peale oma päeva viiendat mängu küllaltki “süsid” Ladujad said visata paariks minutiks pikali, jalad toolidele, samal ajal kui Kindla Käega oma võitu vormistas.

Korraldajad soovisid enne U18 finaali pakkuda ka teisele finaalivastasele pikemat puhkust, milleks korraldati enne finaali keskjoone viskevõistlus. Teise poolfinaal võitnud Kindla Käega võistkond (Ken-Martti Reinart, Kaur Torn, Kristo Juurak ja Oliver Sepp) ei jõudnud käsi põlvedelegi panna, kui esimesena keskjoone viskele asunud Gregor Allik oli juba palli korvi toimetanud.

-Kanepi 3×3 korvpalli turniiri U18 klassi esikolmik | Foto: Reigo Kimmel

Eliitsarjas oli sel korral mängimas vaid viis võistkonda ning alagrupikohtumiste tulemusena jõudsid finaali saalikorvpallis esiliiga tippu kuuluv EMÜ SK (Argo Orumaa, Ken Karja, Lennar Laasik, Randel Lille) ja endistest meistriliiga ja praegustest esiliigapalluritest koostatud SofaHoop (Tom Kaldre, Martin Jurtom ja Ott Sellis).

Mitmel eelneval etapil kõrgete kohtade nimel mänginud Tartu Ülikooli kõrgliigameeste võistkond Yes Experience (Robin Kivi, Kregor Hermet, Märt Rosenthal ja Patrik Saal), kellele said saatuslikuks 18:19 kaotus EMÜ SK-le ja 15:21 allajäämine SofaHoopile.

Finaalis võitis EMÜ SK 19:18 SofaHoopi ja krooniti sel hooajal esmakordselt etapivõitjaks.

Amatööride arvestuses lõi kaasa 9 tiimi, kes alustasid kolmes alagrupis. Finaali jõudsid lõpuks kaks 3×3 korvpallisõpradele väga tuttava nimega tiimi Estravan (Marko Viik, Andre Reinart, Andres Andrei ja Jaan Lorens) ja Deckol Ehitus (Silver Kuuba, Indrek Poom, Karl Markus Poom ja Teet Marran).

Estravan mängis poolfinaalis 20:18 üle Forega Logistics (Andre Treial, Ander Leib, Kaidar Taal, Stiven Vatin) nimelise tiimi ja Deckol Ehitus oli kindlalt 21:11 parem KK Valgamaa/Värska (Brendon Paidra, Allan Hallik, Olver Kaljuvee ja Rael Kalmus) meeskonnast.

Finaalis Deckolil enam püssirohtu ei jätkunud ja Estravan võttis 15:11 skooriga etapivõidu.

-Kanepi 3×3 korvpalli turniiri U15 klassi esikolmik | Foto: Reigo Kimmel

U15 sarjas tuli küllalt veenvaks võitjaks võistkond Kuked (Gerrit Lehe, Artur Evestus, Espen Mägi ja Georg Richard Aare), kes finaalis said 18:8 jagu Kanadest (Kert Kasemets, Joosep Põldre, Markus Juurik, Karl Teppo). Kolmanda koha teenisid Kaikad (Andero Piperal, Henri Thor Parve, Herman Tamm, Simm-Marten Saadi), kes mängisid oma päeva viimases matšis 9:4 üle Vahvad klemmid (Madis Järvepere-Luik, Alari Aso, Kaarel Gustav Põldmaa, Kaspar Kokk) nimelise tiimi.

Kanepi turniiri otseülekannet on võimalik tagantjärele meenutada (täispikk video tekib samale lingile ilmselt esmaspäevaks), millest leiab ka turniiri ühe efektseima soorituse, kus World Tour sarjas mänginud Ehitusladu.ee võistkonna liige Gregor Allik saatis vastase kohvile.

scroll to top
Inline
Inline