TalTechil polnud Kalev/Cramo võimsale teisele poolajale vastust, Tartu sai Pärnus väärt võidu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peeti kolmapäeval kolm kohtumist, kus kahes olid omavahel vastamisi Eesti klubid. Kui Tallinnas kujunes mäng BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vahel pigem ühepoolseks, siis Pärnu Sadam ja Tartu Ülikool pidasid suvepealinnas maha põneva heitluse.

BC Kalev/Cramo – TalTech 107:68 (30:21, 27:23, 26:7, 24:17)

Tallinnas, Kalevi Spordihallis teenis täiseduga jätkav valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo (5-0) kolmapäeval tabelisse oma viienda võidu, kui 107:68 alistati TalTech (1-3). Esimesel poolajal suutis ülikoolimeeskond veel enam-vähem mängus püsida, kuid teisel poolajal kärises vahe lõpuks 39-punktiliseks.

Kalev/Cramo lammutas TalTechi lühema koosseisu tükkideks nii korvi all (lauavõitlus Cramole koguni 48:24) kui ka tagaliinis (TalTechil pallikaotusi 19, Cramol 11). Tänu 16 ründelauale sooritas Cramo 16 pealeviset vastastest rohkem ning ka visketabavus oli väljakult parem – 52%, TalTechi 41% vastu.

Reggie Lynch kogus võitjate edukaimana 17 punkti ning teine keskmängija Landen Lucas tõi 16 punkti ja 8 lauapalli. Seejuures tegid mõlemad mehed seda veidi vähem kui 18 mänguminutiga. Chavaughn Lewis sai kirja 14 silma, 6 korvisöötu ja 5 lauapalli, Kristjan Kitsing panustas 12 punkti ja 6 lauapalliga, Tanel Sokk lisas 10 punkti ja 6 söötu ja Janari Jõesaar tõi 9 silma ning 5 lauapalli.

TalTechil näitas oma endise koduklubi vastu täpset kätt Gregor Arbet, kes tabas neli kaugviset ja tõi lõpuks 16 punkti ning 5 lauapalli. Toomas Raadiku ja Eric Schmalzi arvele kogunes 11 silma ja Norman Käbin lisas 9 punkti.

23 minutit väljakul rassinud Kristjan Kitsing kommenteeris pärast mängu Tallinna TV ülekandes: “Ma ei ütleks, et tööpäev oli lihtne. Me seadsime omad eesmärgid ja üritasime neid ellu viia. Eesmärk oli limiteerida vastase punkte.”

“Esimene poolaeg, kui Cramo kolmandat käiku polnud sisse pannud, siis me püsisime kaasas. Aga kolmandal veerandil otsustati asi ära. Kui meil on ligi 20 pallikaotust ja lauavõitluse poolega tappa saame, siis võib ka pea peal mängida, aga Cramot ei võida. Nad on hea võistkond – suuremad, kiiremad ja tugevamad,” kiitis vastast TalTechi peatreener Rait Käbin.

BC Kalev/Cramo jätkab OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas juba reedel, kui võõrustatakse Rapla tiimi, juba esmaspäeval ootab ees raske mäng Moskvas, sealse suurklubi CSKA vastu. “Graafik on tihe jah, kõik mehed peavad valmis olema,” kommenteeris Kitsing olukorda.

Pärnu Sadam – Tartu Ülikool 76:82 (20:17, 17:27, 20:25, 19:13)

Henri Wade-Chatman kahepunktilise avaviske järel asus mängu domineerima Tartu Ülikool, kuid seisul 14:17 tegi Pärnu esindusmeeskond 6:0 vahespurdi ja võitis avaveerandi 20:17. Teisel veerandil kaldus mängu initsiatiiv 11 punkti visanud Arnas Velicka toel järjest rohkem külalistele ja poolajale läks Pärnu juba 7-punktilise allajäämisega.

Kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe kodumeeskonna vastupanule vaatamata kasvanud 12 punkti peale. Viimase veerandi suutis Pärnu küll 19:13 võita, kuid sellest enam ei piisanud ja kodusaalis tuli vastu võtta hooaja neljas kaotus.

Velicka kerkis 25 punktiga ka võitjate parimaks, Kregor Hermet lisas 16 silma ning kolmikduublile lähedale jõudnud Julius Kazakauskas sai kirja 15 punkti, 10 lauapalli ning 7 korvisöötu. Kui lisada siia veel ülejäänud algviisiklaste Märt Rosenthali 11 ning Rain Raadiku 7 punkti, siis vahetuspingilt sekkunud mängijate kogupanuseks jäi sel korral 8 silma.

Sama pilt vaatab vastu ka pärnakate protokollist, kui vahetusmängijate nime taga kollektiivselt 9 silma. Algviisiklastest tõid Henri Wade-Chatman 17 punkti ja 9 korvisöötu, Mihkel Kirves 17 silma, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Saimon Sutt 15 punkti ning 6 lauapalli ja Arkadiy Mkrtychyan 12 silma. Kanadalase Drew Urquharti sihik oli sel korral paigast ära – väljakult vaid üks tabamus ja kokku 6 punkti ning 6 lauapalli.

“Kui lõpuminutid välja jätta, siis saime kaitse korralikult pidama ja neil ei tulnud vahepeal üldse punkte. Kolmandal veerandil saime laua oma kontrolli alla, aga neljanda jälle kaotasime ja selle pärast nad järgi ka said. Kokkuvõttes oli kõva võitlus ja võrdsete mäng. Meil on olnud neli küllaltki ühesugust mängu, millest ühe me lisaajal kaotasime, seega võib seisuga küllaltki rahul olla,” kommenteeris Tartu peatreener Priit Vene pärast matši Delfile.

Tartu Ülikool (3-1) on liigatabelis tõusnud 4. kohale, Pärnu Sadam (2-4) on 11. real.

BK Ogre – Jekabpils/SMScredit.lv 106:72 (40:21, 19:11, 24:25, 23:15)

Kahe Läti klubi vahel tehti seisud selgeks juba avaveerandil, kui BK Ogre (3-2) suutis koos Valga-Valka/Maks&Mooritsaga võiduta jätkava Jekabpilsi (0-4) vastu visata koguni 40 punkti. Lõpuks kärises BK Ogre edu 34-punktiseks ning kolmas võit tabelis oli tõsiasi.