fbpx
Close

Tanel Kurbase soov täitus ja ta jääb Kalev/Cramosse: teisi tõsiseid pakkumisi mul polnudki

Avatar
-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkas uue hooaja mängijate tutvustamist pikaaegse koondise ääremängija Tanel Kurbasega, kes Eesti esindusklubis alustab oma kolmandat järjestikust ja kokku viiendat hooaega.

Noormängijana Tiit Soku Korvpallikooli kuldsest põlvkonnast tuule tiibadesse saanud Kurbas tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2005/06 Noortekoondis/Audentese ridades ning juba järgmisel hooajal siirdus Dalkia/Nybiti ridadesse.

Hooajal 2008/09 siirdus ääremängija esmakordselt kaheks hooajaks BC Kalev/Cramosse ning teenis 2009. aasta kevadel ka karjääri esimese täiskasvanute Eesti meistritiitli. Aastatel 2010-16 pidas Cramoga mitmeid tuliseid lahinguid, kui esindas Eesti esindusklubi suurima koduse konkurendi Tartu Ülikooli ridu.

Edasi jätkas Kurbas karjääri välismaal ning esindas esmalt rootslaste Södertälje Kingsi, aitas seejärel slovakkide Levice Patriotil võita liigatiitli ning tegi pettumust valmistanud pool hooaega poolakate GTK Gliwices, kus eestlasele võimalust ennast tõestada sisuliselt ei antudki.

Eesti meistritiitli ning VTB Ühisliiga play-off koha toonud 2018/19 hooajal liitus Kurbas Kalev/Cramoga detsembris. Järgmise hooaja eel pikendas ta klubiga lepingut, kuid koroonakriis tõmbas järjekordsele edukale hooajal suure ja rasvase joone peale.

Kurbase soov oli Kalev/Cramos jätkata ja mujale ta enda sõnul väga ei vaadanudki: “Pigem ootasin, et jätkata Kalevis. Mulle sobib tihe mängudegraafik ja võimalus pallida Euroopa tippu kuuluvate meeskondade vastu. Suur pluss on ka see, et senised treenerid jätkavad. Tean, mida oodata. Teisi tõsiseid pakkumisi mul polnudki.”

Kuna 197 cm pikkune Kurbas saab tõenäoliselt olema üks väheseid mängumehi, kes eelmise hooaja koosseisust Kalev/Cramosse püsima jääb, siis saab ta uutel meestel aidata peatreener Roberts Štelmahersi nõudmisi paremini mõista. “Eks ma olen juba sellises vanuses, et natuke ikka targutan ja mainin, mida treener tahab ja kuidas õigesti asi käib. Eelmisel aastal oli peatreeneriga trennides ja vabal ajal hea atmosfäär. Usun, et uued mehed kohanevad hästi, kui pingutavad trennides kõvasti.”

Pikki aastaid Eesti rahvusmeeskonda esindanud 32-aastane mängumees on tänavu saanud praeguseks kõrvalt vaadata juba kahe koondislase – Rauno Nurgeri ja Kregor Hermeti – palkamist Kalevi eesliini. “Ma arvan, et need olid head otsused klubile ja ka meestele endile. Siit on neil hea edasi minna välismaale, kui hooaeg õnnestub. Noored mehed püsivad vast terved ka ja ma ei pea neid asendama hakkama pikkade osakonnas hooaja keskel,” muigas kolmekordne Eesti meister.

BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask sõnas: “Klubil on hea meel, et Tanel soovis meiega jätkata. Kogemustega Tanel Kurbas näitas eelmisel hooajal, et ta on vajalikuks lüliks meie meeskonnas ning samuti on tema tegemistega hästi kursis ka meie treenerid.”

scroll to top
Inline
Inline