fbpx
Close

See on alles algus! Kapten Vene pärast Leedu alistamist: meie noorele satsile annab iga selline võit midagi juurde

Avatar
-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

24. juuli oli korvpalliaustajatele tõeline pidupäev. Sel päeval lõppes lõputuna tunduv ootus nautida heal tasemel korvpalli. Koroonaviiruse tõttu olid spordisõbrad oodanud tribüünidele ja telekate ette naasmist pikisilmi nagu jõule või mõnd teist püüdmatus kauguses olevat unistust, mis ei tahtnud kuidagi käega ulatuvasse kaugusesse läheneda. Lõpuks saabus oodatud päev, mil tõmmata sinine fännisärk selga ja astuda Saku Suurhalli kodustest treppidest üles ning astuda saali, kus on juhtunud nii mõnigi kord midagi erakordset. Pettuma ei pidanud selgi korral – Eesti rahvuskoondis võitis Balti Keti Karika avamängus pärast viigiliselt 77:77 lõppenud normaalaega suurt Leedut ennast 92:85!

Vahetuid muljeid jagas Korvpall24.ee-le Eesti koondise kapten Siim-Sander Vene. 29-aastase ääremängija arvele kogunes 19 minutiga 13 punkti. Neljanda veerandaja lõpus sai Vene 5. vea ja lisaajal pidi meeskonna kapten kaaslasi pingi pealt innustama.

Millised on esimesed emotsioonid pärast säärast suurepärast võitu?

Võitsime (muigab.).

Meeskonna kaptenina oled usutavasti mängijate üle ääretult uhke.

Hea meel ikka jah. Meie noorele satsile annab iga selline võit midagi juurde. On hea näha, et me suudame ja tahame kõvasti.

Kas võidu võti oligi kõva võitlus iga sentimeetri pärast?

Kas ta otseselt võidu võti oli. Ma arvan, et see oli võti hetkel, kui kolmandal ja neljanda veerandaja alguses tekkis raske hetk. Tänu võitlusele saime sellest üle. Jõesaar ja Raieste noppisid ridamisi lauapalle ja see aitas meid raskest hetkest üle. See oli väga positiivne.

Sa oled paljude Leedu mängijatega väga hästi tuttav. Kas Leedu koondise mängu juures miski üllatas ka?

Ei, mis siin ikka väga üllatas. Kõik ju telekast näevad ja teavad, kuidas nad mängivad.

Kas Sinu jaoks on mängud Leeduga veidi erilisemad, kui tavalised reamängud (mitte, et koondise eest ”tavalisi” reamänge oleks)? 

Minimaalselt ikka, aga see oli siiski kontrollmäng.

Kokkuvõttes on Sul supernädal olnud..(Viide sellele, et Siim-Sander Vene abiellus esmaspäeval oma elukaaslase Ele-Riin Tammikuga – toim.)

Ei ole viga siiamaani (naerab.).

Täna vist pidid esimest korda abielusõrmuse sõrmest võtma mängu ajaks?

Jah, põhimõtteliselt küll (muigab.).

Pärast mängu ühe Eesti korvpalli elava legendiga parklas jalutades lausus mu vestluskaaslane kavala ilmega loodetavasti kuldsed sõnad: “See tänane on alles algus!”

scroll to top
Inline
Inline