Viskekontserdi korraldanud Kriisa vedas Eesti koondise uhke võiduni Leedu üle!

-Sander Raieste ja Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis pidas täna oma esimese koroonapausi-järgse mängu, kui alistas Saku Suurhallis toimuval Balti keti karikaturniiril avakohtumises Leedu lisaajal 92:85 (24:21, 23:23, 16:18, 14:15, 15:8).

Mängu alguses sai Eesti kahel korral kuue punktiga ette (7:1 ja 10:4), kuid seejärel tegid Jukka Toijala hoolealused vead täis ning kaks minutit ja 49 sekundit enne avaveerandi lõppu viis Edgaras Ulanovasi tabatud kolmene Leedu esmakordselt juhtima (14:12). Eesti suutis end aga koguda ja Kerr Kriisa tabavast kaugviskest võideti avaveerand kolme punktiga. Teisel veerandil oli Eesti enamasti ühe-kahe korvi võrra ees ja sama suure vahega lõppes ka avapoolaeg (47:44).

Teise poolaja alguses pääsesid eestlased paaril korral juba üheksa punktiga ette, kuid kolmanda veerandi lõpuks oli edu kahanenud minimaalseks (63:62). Tasavägine heitlus kestis normaalaja lõpuni ja kui mängitud oli 40 minutit, seisid tablool viiginumbrid 77:77. Kaks minutit enne lisaaja lõppu oli Eesti taga 82:85, kuid seejärel tabas Sander Raieste kolmese ja Rauno Nurger kahese. Mängu kangelane Kriisa lisas veel ühe kolmese ja Kristjan Kitsing vormistas lõpptulemuse vabavisetega.

Eesti koondise resultatiivseimaks mängijaks kerkinud 19-aastane Kerr Kriisa tabas 12-st kaugviskest kaheksa ning kogus 26 punkti, ühe lauapalli ja seitse korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Sander Raieste 17 ja Siim-Sander Vene 13 punktiga, Kristjan Kitsing lisas üheksa, Rauno Nurger kaheksa ja Henri Drell seitse silma.

11 mehega mänginud Leedu meeskonna parim oli Kaunase Žalgirise ridadesse kuuluv Marius Grigonis, kes viskas 14 punkti. Klubikaaslane Lukas Lekavicius toetas teda 12 punktiga ning Laurynas Birutis ja Tomas Dimša kogusid mõlemad 11 silma.

Eesti koosseisu kuulusid tänases mängus veel Kregor Hermet, Janari Jõesaar, Rait-Riivo Laane, Saimon Sutt, Rain Veideman ja meeste koondises debüüdi teinud Robert Valge, eemale jäid Martin Dorbek, Mikk Jurkatamm, Mihkel Kirves, Siim-Markus Post, hüppeliigese vigastusega kimpus olev Martin Paasoja ja Hispaanias viibiv Kristian Kullamäe.

Homme mängivad omavahel Läti ja Leedu ning Eesti koondisel puhkepäev. Eesti ja Läti vaheline kohtumine leiab aset pühapäeval kell 19:30.