fbpx
Close

Erilises mängus erilise esituse teinud Kerr Kriisa: (Leedu) treeneritele oli vaja tõestada

Avatar
-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Eesti noor korvpallikoondis pakkus poolehoidjatele reedel Saku Suurhallis 92:85 võiduga Leedu rahvusmeeskonna üle taas suurepäraseid emotsioone. Meie tiimi vaieldamatuks veduriks kerkis 26 punktiga ennast üleplatsimeheks visanud 19-aastane mängujuht Kerr Kriisa.

Me oskame ka

Ajakirjanike ette jõudnud Kriisalt küsiti esimese asjana, kas õnnestus leedukatele näidata, et Eestis osatakse samuti korvpalli mängida. “Kui vaatame tablood, siis tuli vist päris okeilt. Mängupilt oli ka väga okei. Üldiselt olen väga rahul. Meeskondlik mäng oli meie võti, tegime palju resultatiivseid sööte,” sõnas enda nime taha 7 korvisöötu saanud Kriisa.

“Minul isiklikult oli väga mugav mängida. Eeldan, et teistel oli ka, sest oleme päris palju trenni teinud. Ma ei tea, kas me olime paremini valmistunud, aga me tahtsime ikkagi võita. Me ei tulnud niisama Tallinnasse kodupubliku ette mängima,” kinnitas noormees, et Balti keti karikaturniiri võetakse Eesti koondise poolt väga tõsiselt.

Tänavu kevadel teatas Kriisa, et lahkub Leedu tippklubi Kaunase Žalgirise süsteemist ning asub uuel hooajal pallima USA üliõpilasliiga NCAA tiimi Arizona Wildcats. Noormees on vihjanud, et Leedu tippklubis tal kõik päris loodetud rada ei läinud ja seetõttu tuli otsus lahkuda ookeani taha tugevasse ülikooli.

Küsimuse peale, kas supermängu aluseks oli soov Leedu poistele midagi tõestada, vastas Kriisa: “Mul võib-olla poistele niiväga polnud, rohkem treeneritele oli vaja tõestada. Aga ma mängisin ikkagi satsile ja lihtsalt minu päev oli. Nagu korduvalt varemgi on öeldud, siis kui esimene (vise) läheb kotti, siis tekib platsil mugav olek ja sealt saab ainult edasi panna.”

Leedulaste peatreener Darius Maskoliunas, kes oli tõenäoliselt mees, kellele Kriisa tahtis ennast tõestada, eestlasega mängu järel suhtlema ei tulnud. “Ei minul polnud talle midagi öelda ja tema ka mulle otseselt midagi ei öelnud, lihtsalt noogutas pead,” sõnas Kriisa. Maskoliunasel ei tasu lähiajal kindlasti Facebookis ühtegi leedukeelset korvpallilehekülge vaadata, sest mängu järel oldi seal peatreeneri suunas ikka väga tulised.

-Sander Raieste, Janari Jõesaar ja Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Deja vu

Kes mäletavad veel veebruaris Saku Suurhallis peetud EM-valikmängu Itaaliaga, siis neil võis kohtumise lõpu lähenedes tekkida tõeline deja vu moment. Eesti koondis oli enamuse kohtumise käiku kontrollinud, kuid lõpus hakkas üha enam tunduma, et kogenum ja eeldatavalt veidi tugevam Leedu võtab jõuga siiski võidu ära.

“Jah, tundus ka mulle, et lõpus justkui väsisime ära,” tunnistas Kriisa, et Itaaliaga mängu võrdluseks toomine pole kohatu. “Aga õnneks Sander (Raieste) pani väga tähtsa kolmese nurgast, keegi pani korvi alt kahese ja kohtunikud võtsid paar vilet meile. Läks aega, aga lõpuks tulid need viled ära. Suutsime lõpus piisavalt kokku hoida, et välja tulla raskest seisust.”

Energiline noormees kinnitas, et enda mängu kohta ta üksikasjalikult midagi öelda ei oskagi, kuna kõige olulisem oli fakt, et Leedut võideti. “Poetasin ise ka kerge pisara, no nii magus on see võit! Olgugi, et see on sõprusturniir, siis see oli nii tähtis.” Mainitud pisar tuli Kriisale silma pärast kohtumist, kui ta leidis ennast platsi ääres oma noorteklassi treeneri Gert Prantsi embusest. “Jah, see oli päris emotsionaalne hetk,” tunnistas noormees ausalt.

-Kerr Kriisa kaitses Mantas Kalnietist survestamas | Foto: Siim Semiskar

Nimekad rivaalid

Kriisa võites suure osa ajast väljakul kahe Leedu erineva generatsiooni mängujuhi vastu, kui peaaegu 15 minutit mänginud vanameister Mantas Kalnietis viskas 8 punkti, kuid tegi ka 4 pallikaotust ning 24 minutit rassinud Lukas Lekavicius tõi 12 silma ja jagas 4 söötu.

Nagu numbritestki näha, oli 26-aastane Lekavicius 33-aastasest kaasmaalasest reedel oluliselt teravam ja edukam. Kriisa sõnul on korvpall kohanemise mäng ja tema pidi vaheldumisi hakkama saama mõlema mehega. Kui küsisime, kas Kalnietisega oli lihtsam, kuna mees tundus olevat kaugel oma tippvormist, siis Kriisa astus vanameistri kaitseks välja.

“Kalnietis mängibki nii, nagu ta mängis. Lekavicius on kogu elu olnud selline terav. Minu arvates Kalnietis kogu elu selline olnud, nagu ta meie vastu täna mängis,” selgitas Kriisa, et temaga agenti jagava mängujuhi mängustiil võib jätta petliku mulje.

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Võidu peale välja

Pühapäeval ootab Eesti koondist kohtumine Läti vastu ning meie lõunanaabrid on vähemalt paberil eeldatavalt Tallinnasse tulnud Leedust oluliselt nõrgema koosseisuga. Kriisa ei tahtnud sellele kohtumisele veel mõelda, kuid kinnitas, et tema jaoks pole oluline ka pühapäeval viskekontsert korraldada.

“Minul pole vahet, kas ma panen 20 või 4 punkti. Mis vahet seal on? Kui nii kaugele oleme tulnud, siis tahaks kodus selle turniiri ära võita. Ilmselgelt oli Leedu favoriit, aga eks nüüd ole näha, mis pühapäeval saab,” tunnetab Kriisa sõprusturniiri võidutrofeed käeulatuses olevat.

scroll to top
Inline
Inline