fbpx
Close

Leedu staar Marius Grigonis: piinlik on, kuna meie mõne mängija palk on umbes sama suur, kui kogu Eesti tiimil

Avatar
-Marius Grigonis | Foto: Siim Semiskar

Reedel kodusel Balti keti korvpalliturniiril 92:85 võiduga Leedu üle Eesti korvpallifännidel pikaks ajaks meele rõõmsaks teinud rahvusmeeskond pani ootamatu kaotuse saanud leedulased häbi tundma ja pead norus platsilt lahkuma.

14 punktiga kaotajate edukaimaks kerkinud Kaunase Žalgirise 26-aastane viskav tagamees Marius Grigonis ei hoidnud kodumaa meediale kaotuse põhjuseid lahates tundeid tagasi. “Eesti tahtis rohkem võita, kuigi ma ei mõista, kuidas see võimalik on… Isegi, kui meil on olnud vigastusi ja meil on selline koosseis, siis isiklikult mulle on see tulemus piinlik,” venitas Grigonis sõnu.

“Ma ei saa aru, kuidas eestlased said lauavõitluse võita. Me mängima suures plaanis (Kaunase) Žalgirise mängujoonise järgi ja kahe nädalaga… Ma ei hakkaks siin üldse midagi analüüsima, kuna meie koondise mõne mängija palk on umbes sama suur, kui nende kogu tiimi palgad,” lõi Grigonis lootusetult käega. “On piinlik nende kõigi fännide ees, kes meile kohale kaasa elama tulid.”

Loomulikult pidi Grigonis selgitama, kuidas lasti 19-aastasel nüüd juba endisel Kaunase Žalgirise mängumehel Kerr Kriisal selline pidu püsti panna. “Me ise tegime Kerrist staari. Palju õnne talle, sest ta mängis tõesti hästi.”

Leedu ajakirjanikud proovisid suunata Grigonist kaotust ka Eesti kohtunike kaela ajama, kuid professionaalne mängumees ei läinud õnge: “Alati saaks vilemehi kritiseerida, aga me ei kaotanud nende tõttu. Meie mängijatel peaks igaühel olema mingisugune enesehinnang ja nüüd on see igatahes löögi saanud.”

Kriisa viskekontserdi kohta küsiti arvamust ka leedulaste kõige kogenumalt sel turniiril, mängujuht Mantas Kalnietiselt. Kahekordne EM-hõbe ja ühekordne MM-pronks sõnas: “Ma pole teda pikka aega mängimas näinud ning ta oli väljakul tõepoolest muljetavaldav. Nii oma viskeotsuste kui ka söötudega, mis meie kaitsemängu ruineerisid.”

Nii Grigonis kui Kalnietis, keda enne mängu oodati olevat Leedu koondise eeldatavad vedajad, ei saa ka oma individuaalse esitusega rahul olla. Grigonis oli küll Leedu resultatiivseim, kuid väljakult tabas mees viskeid 9-st vaid ühe. Küll meelitas ta eestlastelt välja koguni 11 viga ja realiseeris vabaviskeid korralikult – 11/12. Kalnietise kontole kogunes 8 punkti ja 4 pallikaotust ning efektiivsusteguriga -2 oli ta üks kahest leedulasest, kes selles vallas miinusesse jäi.

scroll to top
Inline
Inline