fbpx
Close

Tanel Sokk: noored tulid peale ning hetkel on koondiseasi minu jaoks lõppenud

-Tanel Sokk | Foto: TTV

TTV iganädalase saate “Spordisõbrad” stuudiokülaliseks oli sel korral BC Kalev/Cramosse siirdunud kogenud Eesti tagamängija Tanel Sokk, kellega räägiti nii praeguse koondise tegemistest, Kalev/Cramo teemadest ning üldiselt Eesti korvpalli tulevikust.

33-aastane ja 188 cm pikkune mängumees kinnitas, et tema jaoks on koondisekarjäär lõppenud: “Hetkeseisuga olen selle minevikku jätnud. Meil kunagi jäi Korvpalliliidu juhtkonnaga kokkulepe, et kui mind tõesti väga vaja on, siis ma olen nõus tegema. Aga nooremad tulid peale ja hetkel on koondiseasi minu jaoks lõpetatud.”

Ta lisas oma vanade kamraadide kohta: “Mida vanemaks saad, seda tähtsamaks läheb see suvine puhkus. See tähendab seda, et septembriks mänguvormi ei saa. (Kristjan) Kangur ja (Janar) Talts on seni väga kohusetundlikult kohal käinud ja oma töö ära teinud ning olen kindel, et kui neil tervis on korras, siis järgmises aknas on nad kohal.”

Pikalt samuti koondisesärki kandnud mängujuhi sõnul on noortel meestel vaja teatud kooliraha ära maksta ning kui vanemaid mehi koondises pole, siis noored ei saagi kellegi otsa vaadata. “Praegu oli neid mänge ehk valus vaadata, aga kahe aasta pärast teeb see Kullamäele ja Raiestele ainult head, et nad praeguses seisus tundmatus kohas on vette visatud,” on Sokk optimistlik.

Aastaid vahepeal Tartus pallinud meest ootab ennast samuti keskkonnamuutus, kui ta naaseb BC Kalev/Cramosse, kus ta pallis ka aastatel 2006-14. Samuti on uudne see, et mängima hakatakse vastloodud Eesti-Läti Korvpalliliigas.

Tagamees usub, et Eesti korvpallitaset loodav kahe riigi ühine liiga kasvatab: “Läti on oma koondisega näidanud kõva edasiminekut ja sama ka klubidega. Sealne keskmine tase on meist vähe kõrgem.”

Kogenud tagamängija nõustus, et esimeste märkide pealt tundub Kalev/Cramo meeskond tugev. “Kontrollmängud annavad sellist pooltõde. Aga Eesti-Läti liigas on esikoht meil ainuke eesmärk ning VTB liigas peaksime mäng mängu haaval võtma ja omasuguste käest võite kätte saama ja play-offi piirile näha,” kommenteeris Sokk.

Eesti korvpalli tulevikku on Tanel Sokul usk olemas: “Ma näen kõrvalt, et tööd tehakse kõvasti. Loodetavasti hakkab ka mängijaid rohkem tulema. Eks paari-kolme aasta pärast hakkavad need tulemused kuskilt otsast näha andma. Tulevik näitab.”

scroll to top