fbpx
Close

Liibanonis lapsi treeninud Howard Frier tahab Eestisse tuua NBA staari Chauncey Billupsi

Avatar
-Howard Frier | Foto: WYSE

Eestis elav ja töötav korvpallitreener Howard Frier käis septembri alguses Liibanonis, kus aitas läbi viia sealse suurklubi Beiruti Sporting Al Riyadi lastelaagrit. Plaanid seoses erinevate lastelaagritega on Frieril aga veel suuremad, kui soov on koostööd teha oma kunagise tiimikaaslase, endise NBA staari, Chauncey Billupsiga.

Al Riyadi näol on tegemist on 15-kordse Liibanoni meistriga ning regiooni erinevatel võistlustel arvukalt tiitleid koju toonud klubiga. Kontakt tekkis Frieril mõned aastad tagasi Raplaga naiste Euroopa liigat mängides, kui seal tegi kaasa ka üks Liibanoni võistkond. Ühel hetkel läksid jutud nii tõsiseks, et ta kutsuti Beirutisse lastelaagrit läbi viima.

“Meil oli nädalane laager ning minu jaoks oli see väga huvitav kogemus. Meil oli kolm erinevat gruppi ning kokku treenis umbes 55 last. Liibanonis on huvitav, kuidas kõik lapsed oskavad puhtalt kolme erinevat keelt – araabia, inglise ja prantsuse. Kuna kool on seal äärmiselt oluline, siis treeninguteks palju aega ei jää ning sporti tehakse vaid 2-3 korda nädalas,” tõi Frier välja mõned põnevad aspektid.

Tema sõnul jäi silma võrreldes Eestiga ka see, et kui meil on lapsed töökad ja arenevad peamiselt selle pealt edasi, siis Liibanonis peetud laagris nägi ta mitmeid noori talente ehk nagu Frier ise ütleb “athlete”.

-Howard Frier lastelaagris Liibanonis | Foto: WYSE

Liibanoni korvpallist Eesti spordisõber tõenäoliselt eriti palju ei tea, kuid riigi kõige andekamaks mängijaks peetakse 24-aastast tagameest Wael Arakji’t, kes siirdus hiljuti Hiina klubisse Pekingi Fly Dragons.

Kui uurida Frieri teenistuslehte mängijana, siis hooajal 2000/01 mängis ta Liibanonis Wardieh Rosaire nimelises tiimis. “See oli minu esimene võistkond väljaspool USA-d ning toona oli see Liibanonis heal tasemel meeskond. Tol ajal oli kaks tugevat klubi ning teised ei saanud neile vastu, nagu Eestis pikka aega.”

Frieri sõnul on Liibanoni korvpallis ringlemas usutavasti suuremad rahad kui meil, kuna nüüd on ka endine NBA mängumees Nate Robinson minemas oma karjääri pikendama Beirut Homenetmen nimelisse tiimi. “Seal käib selliseid NBA piiril mängumehi ning ka endised NBA mehed lähevad tõenäoliselt raha pärast sinna mängima,” selgitas Frier.

Frier avaldas ka ühe oma suurema plaani, mille täitumist võiks loota kogu Eesti korvpalliringkond. Nimelt soovib ta oma kunagise ülikoolikaaslasega Colorado päevilt, Chauncey Billupsiga, korraldada ühiseid laagreid ning loodetavasti tuua 2004. aasta NBA meistri ja NBA finaalide kõige väärtuslikuma mängija Eesti laste ette.

“Chauncey oli hiljuti Itaalias ning suhtlesin temaga pikalt, et teha Euroopas ja mujalgi korvpallilaagreid. Billups oli nõus ja nüüd hakkame uurima, kas saame ühe laagri ka Eestis teha. Juba kutsuti meid ka kahekesi Liibanoni. Chauncey on väga huvitatud ning talle meeldib Euroopas ja ta tahab siin korvpalli tutvustada,” oli Frier võimalikust koostööst NBA tähega elevil.

Frier kinnitas intervjuu jooksul korduvalt, et tema tunnetab Billupsi poolt suurt huvi, kuid nüüd on vaja hakata tegema tööd, et täpsemad plaanid paika panna ning leida ka rahalised vahendid.

Video Frieri juhendamisel toimunud laagrist Beirutis:

scroll to top
Inline
Inline