fbpx
Close

Howard Frieri üks otsus mängis olulist rolli Šarunas Jasikeviciuse karjääri kujunemisel

-Šarunas Jasikevicius ja Howard Frier | Fotod: Siim Semiskar

-Šarunas Jasikevicius ja Howard Frier | Fotod: Siim Semiskar

Korvpall24.ee podcastis “Möödavise” rääkis saatekülaline Howard Frier väga põneva meenutuse seoses endise Euroopa korvpalli staarmängija ja praeguse Kaunase Žalgirise peatreeneri Šarunas Jasikeviciusega. Nimelt on juba aastaid Eesti korvpalli oluliselt panustanud Frieril ajaloost Leedu legendiga ette näidata väga oluline seos, mis asjade teistsugusel lahenemisel oleks kummagi mehe karjääri võinud oluliselt muuta.

“Kui ma nooremana lõpetasin keskkooli, siis oli aeg minna ülikooli. Lõpuks jäi mul kaks võimalust sõelale – Colorado ja Maryland. Ma ütlesin Marylandi kooli esindajatele, et ma lähen esmalt Coloradosse ja vaatan sealsed tingimused üle. Palusin neil veidi oodata. Kui Colorados oli käidud, ütlesin, et tahaksin nüüd Marylandi tulla, aga sealt vastati, et enam pole vaja. Nad täitsid selle koha ära Šarunas Jasikeviciusega,” meenutas Frier huvitavat seika.

Frier mängiski kõik neli ülikoolihooaega Colorados, kus tegi peamiselt kaitsesuunitlusega mehena kokku kaasa 92 mängus ning tõi karjääri keskmiste näitajatena 3,3 punkti, 2,5 resultatiivset söötu, 2,2 lauapalli ja 0,9 vaheltlõiget.

Leedu legend Jasikevicius veetis Marylandis samuti neli aastat ning kui esimesed kaks hooaega olid statistiliselt tagasihoidlikud (vastavalt keskmiselt 3,1 ja 3,9 punkti mängus), siis kolmandal ja neljandal aastal leedukas avanes. Oma viimasel NCAA hooajal 1997/98 kogus hilisem Euroopa korvpalli megastaar keskmiselt 12,4 punkti, 3,6 resultatiivset söötu ja 3,3 lauapalli.

Kuula Frieri meenutust saates alates 1.03.23:

scroll to top