fbpx
Close

Võimsa tagasituleku teinud Ural avas Varraku käe all võiduarve

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Venemaa klubi Jekaterinburgi Ural teenis Alar Varraku juhendamisel esimese võidu, kui alistas hooajaeelse “Kupoli” karikaturniiri teises mängus lisaaja järel võõrustaja Iževski Kupol-Rodniki 100:95 (19:30, 26:25, 13:22, 30:11, 12:7).

Urali resultatiivseimaks kerkis lätlane Arturs Ausejs, kes tõi üleplatsimehena 25 punkti. Dmitri Doinikov lisas 18 ja Valgevene koondislane Aleksandr Semenjuk 14 punkti. Kaksikduubli teinud Vadim Koršunov viskas 13 punkti ning hankis 14 lauapalli.

“See oli väga raske mäng. Ma ei hakka kedagi esile tõstma, selle tulemuse nimel töötasid kõik. Mängijate panust ei saa alati hinnata ainult protokolli järgi, kogu meeskond töötas ja pingutas,” sõnas Varrak mängu järel.

Enne võitu Kupol-Rodniki üle oli Ural eestlasest peatreeneri käe all saanud neli järjestikust kaotust. Kõiki sisse viidud muudatusi ei soovinud Varrak siiski avalikkuse ette tuua.

“Eelistan jätta mõned momendid meeskonna siseasjaks, aga loomulikult arutasime käest lastud mängulõppe eelmistes kohtumistes. Arutasime, kuidas hoida kontrolli all tervet mängu, mitte üksikuid episoode,” rääkis Varrak.

“Olen uhke selle üle, et tulime välja 20-punktilisest kaotusseisust, kuid me tegime palju vigu ega poleks tohtinud mängu selleni viia. Praegu on veel eelhooaeg ja me alles häälestame oma mängu. Käimas on raske töö ja me takerdume omaenda mängu, mitte vastaste pärast. Oleme teinud väga palju vigu ja need näitavad meile, mille kallal peame tööd tegema. Aga täna (kolmapäeval – toim.) olid poisid tublid, et alla ei andnud. Päästsid mängu viimase 15 minutiga. Täna saame kõik rahuliku südamega magama minna, kuid homme on uus päev ja uus mäng. Peame oma tööd jätkama,” kiitis peatreener oma hoolealuseid ja võttis kokku senise eelhooaja.

Häid sõnu saatis Varrak ka meeskonna toetajatele: “Samuti sooviksin tänada kõiki, kes meile ekraanide taga kaasa elasid. Iga inimene ja iga emotsioon on meie jaoks vajalik ja oluline!”

Jekaterinburgi Ural on nüüd “Kupoli” karikaturniiril kogunud ühe võidu ja ühe kaotuse. Neljapäeval Eesti aja järgi kell 15.30 algavas mängus kohtutakse linnarivaal Uralmašiga.

scroll to top