fbpx
Close

Kalev/Cramo leegionärid 2007/08: hooaeg kui läbisõiduhoov, kust meelde on jäänud kihutaja, jokker, auruvedur ja hiiglane

-Veselin Matic, Priit Vene, Mateo Kedžo ja Bojan Pelkic | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo võõrmängijate tagasivaate teises osas (esimene osa SIIN!) keskendume hooajale 2007/08, mis oli peatreener Veselin Matici teiseks aastaks BC Kalev/Cramo eesotsas ning kujunes võõrmängijate osas tõeliselt läbisõiduhooviks. Tagantjärele on nii mõnegi mängija puhul ilmselt paljudel keeruline meenutada, et selline mees on võistkonnast läbi käinud. Paraku ka see hooaeg kohalikus liigas meistritiitlit ei toonud, küll oli Kalev/Cramo parim Eesti klubi tol ajal tähtsat rolli mänginud Balti liigas. Kindlasti jäi ka toonane hooaeg perioodi, kus kohalikus korvpallis köitis publiku meeli BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Rocki vastasseisu kuldaeg.

Lisaks peatreener Maticile kuulus selle hooaja koosseisu veel kaks meest, kelle karjäärist on eelmises artiklis juba juttu olnud. Travis Reed kuulus endiselt meeskonna liidrite hulka ning viskas kohalikus liigas 14,3 punkti ja võttis 5,9 lauapalli. Balti liigas oli ta aga selle hooaja parim korvikütt keskmiselt 17,4 punktiga mängus. Samuti taasliitus meeskonnaga Howard Frier, kelle keskmiseks jäi 19 mängitud minuti juures 7 punkti mängus.

Kuna Veselin Matic on kahtlemata üks värvikamaid kujusid, kes Eesti meistriliigas peatreeneriametit pidanud, siis palusime emotsionaalse serblase kohta kommentaari ka toona Kalev/Cramos kolmanda treenerina tegutsenud Märt Mäesalult. “Matic oli tõsine treener, väga laia silmaringiga ja suurte teadmistega mees. Ta nõudis alati kõigilt palju, ka abitreeneritelt ning üldse organisatsioonilt. Kui talle midagi ei meeldinud, siis tõstis häält ja ütles asjad välja, nagu ta arvas ja õigeks pidas. Serbiakeelsed “tähtsad” väljendid on siiamaani mul peas. Mängud olid Matici pidupäevad, siis sai ka rahvale show’d teha. Kui õhtul mängu polnud, siis olid trennid tavaliselt 2-tunnised või ka pikemad,” meenutas Mäesalu muigega.

scroll to top