fbpx
Close

INTERVJUU | Kohtunik Mihkel Männiste tormiline suvi: U17 MM, U20 EM ja kirsiks tordil EM-finaalturniir!

-Mihkel Männiste | Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikohtunike taset ning töid ja tegemisi oleme Korvpall24 portaali veergudel viimastel aegadel kajastanud läbi meie kahe Euroliiga vilemehe Aare Halliko ja Rain Peerandi intervjuude. Tõsiseid tegijaid on aga ka FIBA süsteemis, kui 33-aastane Mihkel Männiste on viimastel aastatel olnud järjest kõvemal tasemel kaasatud ning septembris teeb mees oma debüüdi EM-finaalturniiril.

Korvpall24 tegi Männistega pikema usutluse pärast seda, kui vilemees oli just naasnud kahelt järjestikuselt suurturniirilt – poiste U17 vanuseklassi maailmameistrivõistlustelt ja noormeeste U20 B-divisjoni EM-ilt. Lisaks Männiste enda tulevikutegemiste kohta uurimisele kasutasime suure osa intervjuust selle peale, et proovida U17 MM-i näitel selgeks saada, kui palju tööd sellele tasemel vilistavad kohtunikud reaalselt enne ja pärast turniire/mänge teevad.

Need korvpallisõbrad, kes arvavad, et mis see kohtuniku töö siis ära pole, tõmbad mustad pikad püksid jalga, paned vile kaela ning teed need mängud ära – neile on see intervjuu kohtuslikuks lugemiseks. Pärast seda võib-olla ei taha enam tribüünilt kohtunikule karjuda, et “mine õpi reeglid selgeks”.

scroll to top