fbpx
Close

INTERVJUU | Itaalia esiliigasse tõusev Mait Peterson: tänaval tuntakse mind ära ja tuntakse huvi, mis ilm ülevalpool on

-Mait Peterson | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondise 209 cm pikkuse keskmängija Mait Petersoni ja tema koduklubi Agrigento Fortitudo hooaeg kulges tänavu sisuliselt juuni lõppu välja ning korvpalliaasta lõpetati vägeva positiivse emotsiooniga, kui Itaalia tugevuselt kolmas liiga ehk Serie B võideti ja tagati endale koht Serie A2 tasemele. Tänaseks on selge, et Peterson on Agrigentos uuel hooajal ka jätkamas.

Varem aastaid Itaalia ühe vägevaima klubi Bologna Virtuse noortesüsteemis treeninud 20-aastasel Petersonil on tänu sellele n-ö Itaalia korvpallipass ehk sealsete kohalike mängijatega samad õigused. Viimasel kahel hooajal Sitsiilia lõunarannikul paikneva ca 60 000 elanikuga linna Agrigento korvpallitiimi esindanud Petersoni lõppenud hooaja numbrid Serie B tasemel olid 26 kohtumist, 6,7 punkti ja 3,8 lauapalli põhiturniiril ning 12 mängu, 7,9 silma ja 5,4 lauapalli play-off’is.

Korvpall24 portaal tegi Petersoniga intervjuu vahetult enne U20 B-divisjoni EM-turniiri algust, kus Peterson on Eesti koondise ainsaks klassikaliseks keskmängijaks. Palusime noormehel vahendada Agrigento klubis ja kogu linnas läbi elatud emotsioone, mis liigavõiduga üles tulid ning uurisime tema enda ambitsioonide kohta. Ühtlasi saame teada, et hiiglasel on oma viimaste aastate kodulinnas tekkinud juba teatav tuntus ning tavainimeste jaoks hiiglaslik kasv aitab sellele kaasa.

scroll to top