fbpx
Close

INTERVJUU | Markus Ilver debüüthooajast USA-s, NBA-sse siirdunud tiimikaaslasest ning treenimisest… nii maskiga kui ka ilma

-Matthias Tass ja Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Juuli teises pooles Eesti U20 koondise B-divisjoni EM-turniiril pronksmedalile ja ühes sellega ka Eestile A-divisjoni koha teeninud 20-aastane ja 201 cm pikkune ääremängija Markus Ilver läheb vastu oma teisele hooajale USA kolledžiliigas NCAA. Kui Wisconsini ülikoolis pidi Ilver oma debüüthooajal leppima väga episoodilise rolliga, siis suur verevahetus võistkonnas annab lootust, et uuel hooajal saab eestlane võimaluse ennast näidata.

Korvpall24 rääkis Ilveriga juunikuus toimunud korvpallikodu treeningutel, kus ülikoolikorvpallur sai häid treeningtunde Eesti koondislaste ja koondise kandidaatidega. Juulis toimetas Ilver oma kamraadidega U20 koondises ning treeningtsükli lõpetuseks mängiti Tbilisis ka suurepärane EM-turniir, kus kaotati vaid suure korvpalliriigi Serbia esindusele ning teeniti kolmas koht.

Intervjuus Ilveriga puudutame pikemalt tema esimest aastat Wisconsinis, miks ta mängudes oma võimalust ei saanud, kuidas Wisconsini treeningute tase oli, kuidas ta sai trennides hakkama suvises NBA draftis 10. valitud Johnny Davisega, millisena näeb peatreener Greg Gard tema rolli uuel hooajal, kui palju on ta saanud abi isalt Priidult, kes omal ajal samuti NCAA-s mängis, ning lõpetuseks saame ka täpsemalt teada, kui ebamugav tegelikult on maskides treenida.

scroll to top