fbpx
Close

K24 MILANOS | Siim-Sander Vene kiitis noorte meeste energiat ja selgitas mõõnast väljatulekut

-Siim-Sander Vene | Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikoondise kapteni Siim-Sander Vene jaoks toimus EM-finaalturniiri alagrupiturniiril Milanos täielik ümbersündimine. 31-aastane ääremängija tuli turniirile kahe ebaõnnestunud MM-valikmängu pealt, kus visked üldse ei kukkunud ning kahes esimeses kohtumises Milanos jätkus sama trend. Siis sai Vene aga püssi paukuma ning kolme ülejäänud kohtumisega tõusis ta meie koondise paremuselt teiseks skooritegijaks.

MM-valikmängudes Sloveenia ja Soome vastu ning EM-i kohtumistes Itaalia ja Ukrainaga tabas Vene kokku 30-st viskest vaid kolm ning kolmestel oli saldo 0/13. Horvaatia kohtumises sai meie koondise üks liidritest korvilt lõpuks kaane maha ning tabas kolmes kohtumises kokku 32-st viskest 19. Kolmesed kukkusid tal seejuures täpselt pooled ehk 10/20.

Sellega kogus Vene EM-finaalturniiril keskmiselt 11,4 punkti, 1,6 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu ning sai viimaste mängudega ka oma viskeprotsendid korralikult üles (kahesed 55,6%, kolmesed 40% ja vabavisked 87,5%). Korvpall24 palus pärast viimast matši Venel kogu turniir lühidalt kokku võtta nii meskondlikult kui ka individuaalses plaanis. Küsisime loomulikult ka seda, mis Vene saladus oli, kuidas ta sellest mõõnast välja tuli.

scroll to top