fbpx
Close

INTERVJUU | Naiste Eurocupis debüteerinud Kayla Jade Frier 15-aastasena Itaaliasse siirdumisest ja suurtest tulevikuplaanidest

-Howard ja Kayla Jade Frier | Foto: Erakogu

Pärast profikarjääri lõppu ennast läbi treeneritöö Eestiga sidunud Howard Frieri tütar Kayla Jade Frier astus oma karjääris sammu edasi, kui siirdus 15-aastasena Itaaliasse Veneetsia klubisse. Igapäevaselt U17 ja U19 vanuseklassides kaasa lööv 173 cm pikkune Frier saab treenida ka koos klubi põhinaiskonnaga, kes hoiab hetkel Itaalia kõrgliigas kaheksa võidu ja kahe kaotusega 3. kohta. Detsembri keskel juhtus ka märgiline hetk, kui Frier jooksus Veneetsia põhinaiskonna ridades pea kaheks minutiks platsile naiste Eurocupi sarjas, kui võõrsil alistati kindlalt Saksa klubi Keltern.

Korvpall24 portaal uuris nii Kaylalt endalt kui ka isa Howardilt, kuidas kontaktid Veneetsia klubiga tekkisid ning millised variandid neiul veel laual olid. Loomulikult tahtsime isalt ja tütrelt teada saada, kui keeruline on sellises noores eas asjad kokku pakkida ja üksinda täiesti võõrasse riiki elama minna ning kuidas on uue keskkonnaga harjumine läinud.

Kayla räägib veel ka Itaalia korvpalli tasemest enda silme läbi, tutvustab oma praegust elukorraldust Veneetsias, avab kohaliku klubi tegemiste telgitaguseid, räägib võistkonnakaaslaste suhtumisest kaugelt tulnud tiimikaaslastesse ning paneb paika ka kaugemad eesmärgid, kuhu jõudmisel Itaaliasse siirdumine peaks jõudsalt kaasa aitama. Kuigi enamus intervjuud oli tehtud enne Eurocupi debüüti, siis pärast seda tähtsat sündmust palusime Kaylal vastata ka paarile lisaküsimusele.

scroll to top