FOTOD | Tartu kinkis 100. omavahelises mängus Kalev/Cramole hooaja esimese kaotuse

-Kalev/Cramo - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-Kalev/Cramo – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas sündis täna suurüllatus, kui BC Kalev/Cramo kaotas Tartu Ülikooli meeskonnale 73:75 ja teenis turniiritabelisse esimese kaotuse.

Valitsev meistermeeskond läks poolajale 34:28 eduseisus, kuid kaotas kolmanda veerandaja 17:25. Tartu mängujuht Tanel Sokk tabas viimastel sekunditel olulisi vabaviskeid ja kuigi Martin Dorbek viis Cramo veel kahe punkti kaugusele, ei õnnestunud võõrustajatel kaotusseisust välja tulla.

Võitjate poolelt kerkiks parimaks ameeriklane Steven Cook, kelle arvele jäi 16 punkti ja 6 lauapalli. Teda toetasid Kristjan Kitsing 14 ja Tanel Sokk 12 silmaga. Üleplatsimeheks kerkis aga Cramo keskmängija Cedric Simmons 20 punktiga, võttes maha ka 12 lauapalli.

Samal ajal alistas Tallinna Kalev/TLÜ tabeli kolmanda Valga-Valka Maks&Mooritsa 87:73. Sellel hooajal Valgalt kaks kaotust teeninud TLÜ suutis poolajaks koguni 19-punktilise eduseisu haarata. Vastased jõudsid viimasel veerandajal veel viie punkti kaugusele, aga piirilinlased enamaks võimelised polnud.

Hiilgava mängu tegi TLÜ eest Bamba Fall, kes viskas 25 punkti ja kogus 13 lauapalli. Kaotajate poolelt kerkis parimaks Edgars Lasenbergs 23 punktiga.

Tabeliseis: 1. BC Kalev/Cramo 18-1, 2. Tartu Ülikool 11-6, 3. BC Valga-Valka/Maks&Moorits 9-8, 4. Rapla Avis Utilitas 9-8, 5. Tallinna Kalev/TLÜ 7-9, 6. Pärnu Sadam 7-10, 7. TTÜ KK 3-13, 8. G4S Noorteliiga 0-9.