Tartu pööras teise poolajaga kaotusseisu TalTechi vastu võiduks, Kalev/Cramo seljatas Läti Ülikooli

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kolmapäevane mänguõhtu möödus koguni kolme ülikoolitiimi osalusel. Tartu Ülikool teenis koduväljakul haaravas lahingus raske võidu TAL TECH-i vastu. Samal ajal alistas BC Kalev/Cramo esimest korda sel hooajal üles astunud Läti Ülikooli meeskonna.

Tartu Ülikool – TAL TECH 79:68 (13:23, 26:20, 23:18, 17:7)

Külalised asusid esimese kolme minutiga mängu 8:0 juhtima, aga peagi said ka tartlased punktid kirja ning veerandaja keskpaigaks oli TalTech 10:7 ees. Seejärel tegi Tallinna võistkond 13:6 spurdi ja teise veerandaja alguses oli vahe juba 15 punktile paisunud. Tartu vastas omakorda 19:5 spurdiga ning 2.40 enne poolaega oli kaotusseis minimaalne. Oiver Metsalu kaugviske toel suutis TalTech endale puhkepausiks siiski neljapunktilise eduseisu kätte saada.

Kolmas veerandaeg kuulus juba Tartule ning viimane neljandik algas kodumeeskonna 62:61 juhtimisel. TalTechi jaoks läks seis veelgi hullemaks, sest järgmise kümne minutiga suudeti vaid seitse silma visata võõrustajate 17 vastu. Sellega teenis Tartu oma hooaja teise võidu.

Kregor Hermet oli Tartu parim 23 punkti ja 6 lauapalliga. Arnas Velicka nimele jäi 20 silma ning 8 korvisöötu. Julius Kazakauskas toetas omasid 11 punkti, 6 lauapalli ja 8 resultatiivse sööduga. Robin Kivi lisas samuti 11 punkti ja 9 silma ning 5 lauapalli tõi Märt Rosenthal.

TalTechi poolelt viskas Oliver Metsalu 13 punkti. Sten Olmre, Sander Viilup ja Levi Martin Giese tõid võrdselt 11 silma, kellest viimane kogus ka 9 lauapalli.

“Üritasime agressiivset kaitset mängida, kuid ei pidanud osadest asjadest kinni. Kestsime aga lõpuni ära – nemad viskasid mööda, meie sisse. Me pidanuks Valmieras samuti võidu kätte saama. Lasime valusa kolmese ära panna ja lisaajaks enam jõudu ei jätkunud,” sõnas Tartu meeskonna peatreener Priit Vene Tallinna TV-le antud intervjuus.

Vastaste peatreener Rait Käbin polnud oma hoolealuste tegutsemisega aga sugugi rahul. “Ilus mängu algus, kuid kohutavad viimased 15 minutit. Alustasime tõesti hästi, nad suutsid toibuda ja panid vastu. Parem meeskond võitis, kes oli valmis võidu nimel pingutama. Kui senistes mängudes oleme teisel poolajal olnud vastastest resultatiivsemad, siis täna jäime selles plaanis selgelt alla. Tartu mängis väga hea kolmanda ja neljanda veerandaja. Meie mäng sõltub paljuski kaugvisetest, aga kui viskame sarnase protsendiga nagu täna, siis on raske. Tänase esitusega ei saa rahule jääda ja nii mängijad kui ka treenerid peavad peeglisse vaatama. Õhkkond treeningutel, mänguks valmistumine ja suhtumine on positiivne. Täna oli esimene tagasilöök,” rääkis Käbin, kes lisas, et vigastuspausil olev Jaan Puidet peaks paari nädala pärast mänguvalmis olema.

BC Kalev/Cramo – Läti Ülikool 94:69 (21:15, 27:16, 26:22, 20:16)

Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkab sellel hooajal kaotuseta, kui täna teeniti 25-punktiline võit Läti Ülikooli vastu. Avaveerand möödus tasavägiselt ja kolmandal veerandajal suutsid külalised kaotusseisu ka 12 punktile vähendada, aga kokkuvõttes ei lasknud kalevlased end üllatada ning said tabelisse neljanda võidu kirja. Seejuures polnud kodumeeskonna poolelt täna kaasa tegemas viimasel ajal suurepärast minekut näidanud Ivan Almeida, kes sai treeningul vigastuse, mis nõudis seitset õmblust.

Kristjan Kitsing viskas 16 punkti ning Landen Lucas lisas 14 silma ja 6 lauapalli. Reggie Lynch tõi 13 punkti ja 8 lauapalli ning sama palju punkte sai kirja ka Maksim Salaš.

Edvards Mezulis oli Läti Ülikooli parim 14 punktiga. 13 silma tõi Renars Birkans. Võrdselt 8 punkti lisasid Rendijs Feikners ja Karlis Zunda.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub reedel, 12. oktoobril, kui piirilinna meeskond BC Valga-Valka Maks&Moorits võtab koduplatsil vastu BK Ogre.