Kurbas aitas Gliwice Alpi-Aadria karikasarjas teise järjestikuse võiduni

-Tanel Kurbas | Foto: Gliwickie Towarzystwo Koszykówki Facebook

Tanel Kurbas aitas oma koduklubi GTK Gliwice Alpi-Aadria karikasarja teise vooru kohtumises võidule Tšehhi kõrgliiga keskmikute hulka kuuluva Usti nad Labem Sluneta meeskonna üle. Sluneta koduväljakul peetud kohtumise võitis Gliwice skooriga 78:76 (17:23; 24:17; 17:11; 20:25).

Gliwice leidis end mängu alguses kiiresti kümnepunktilisest kaotusseisust, kui pärast esimest kolme minutit mänguaega olid Sluneta edunumbrid 12:2. Ühtlasi oli tegemist mängu suurima vahega. Veerandaja teisel poolel Gliwice kosus ja suutis veerandajapausiks vahe vähendada kuuepunktiliseks. Teisel veerandajal tabas paremini eestlase koduklubi ning poolajale mindi Gliwice 41:40 eduseisult.

Teine poolaeg kulges valdavalt punkt-punkti mängus ning kummagil meeskonnal ei õnnestunud initsiatiivi haarata. Kohtumise viimased kaks minutit kujunesid äärmiselt tasavägiseks – kummagil tiimil ei õnnestunud edu kasvatada suuremaks, kui kahepunktiliseks. Kuigi mängu viimane rünnak jäi kodumeeskonnale, ei suutnud võõrustajad Gliwice kaitset lahti harutada ning pidid tunnistama külaliste kahepunktilist paremust.

Gliwice parimana viskas 18 punkti meeskonna kapten Kacper Radwanski, kes tegi lisaks viis vaheltlõiget. Myles Mack lisas 17 silma, seitse lauapalli ja kuus resultatiivset söötu. Tanel Kurbas pääses väljakule ligikaudu kahekümneks minutiks ning selle ajaga tõi eestlane 6 punkti (2P 2/4; VV 2/2), haaras kolm lauapalli, blokeeris kahel korral vastaste viske, jagas ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe pallikaotuse.

Sluneta resultatiivseim oli Ladislav Pecka 17 punktiga. Michael Sotnar, Pavel Houška ja Marko Stevanovic tõid võrdselt 15 silma.

Karikasarja esimeses kohtumises võitis Kurbase koduklubi Sloveenia meeskonda KK Šencur tulemusega 98:80. Gliwice jaoks jätkub sari 30. oktoobril kui külla sõidetakse Viini Hallmannile.