Gliwicele liigas järjekordne kaotus, Kurbas väljakul ei käinud

-Tanel Kurbas | Foto: Gliwickie Towarzystwo Koszykówki Facebook

Tanel Kurbase koduklubi Gliwice GTK pidi Poola kõrgliigas vastu võtma neljanda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil tunnistati Gdynia Arka meeskonna paremust tulemusega 70:86 (18:29; 14:13; 21:21; 17:23).

Kohtumisele tuli parema häälestatusega peale Gdynia klubi, mille tulemusel leidis Gliwice end pärast avaveerandaega 11 punktilisest kaotusseisust. Teine neljandik kujunes mõlema meeskonna jaoks skoorivaeseks, kuid Gliwicel õnnnestus vahet siiski ühe punkti võrra vähendada ning poolajapausile mindi kodumeeskonna 42:32 eduseisus.

Kolmanda veerandaja esimesel poolel vähendas Kurbase koduklubil paaril korral vahet kõigest kuuele punktile, kuid enamaks Gliwice suuteline ei olnud. Gdynia leidis kolmanda veerandaja lõpus uuesti enda mängurütmi, kontrollis ülejäänud kohtumist ning ei lasknud Gliwicel enam ohtlikuks saada.

Tanel Kurbas, kes oli kohtumiseks küll üles antud, seekord väljakule ei pääsenud. Gliwice mängu vedas Myles Mack, kelle arvele kanti 21 punkti ning kes noppis lisaks 8 lauapalli. Damonte Dodd lisas omalt poolt kaksikduubli – 11 silma ja 11 lauapalli.

Võitjate poolelt osutusid resultatiivseimateks vahetusmehed – Mikolaj Witlinski arvele kanti 16 punkti, Deividas Dulkys ja Adam Lapeta panustasid vastavalt 14 ja 13 silma.

Gdynia meeskond tõusis võiduga eestlase koduklubi üle liigatabelis ühe koha võrra ning läheb järgmisele voorule vastu neljandalt positsioonilt. Gliwice jaoks oli kaotus Gdynia Arkale hooaja viiendaks (2-5) ning liigatabelis hoitakse endiselt 11 kohta.

Järgmise kohtumise peab eestlase koduklubi 23. novembril, kui vastamisi minnakse liigas seitsmendat positsiooni hoidva Szczecin King (4-2) meeskonnaga.