Kirves ja Wade-Chatman vedasid Pärnu tasavägises mängus Tallinna Kalevi vastu võidule

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas olid pühapäeval vastamisi kaks Eesti klubi, kui Pärnu Sadam teenis koduväljakul magusa võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle.

Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ 70:65 (19:12, 17:19, 13:19, 21:15)

Võõrustajad läksid kohtumist 10:4 juhtima ja avaveerand võideti 19:12. Teine veerandaeg kulges tasavägiselt ning 1.33 enne puhkepausile minekut oli seis 30:30 viigis. Seejärel õnnestus pärnakatel 6:1 spurt teha ja poolajale nii viiepunktilises eduseisus minna.

Pärnu pääses peagi ka 39:31 ette, aga Kalev vastas omakorda 7:0 spurdiga. Ligi kaks minutit hiljem olid külalised juba ees ning koos Damarcus Jamaal Harrisoni lähiviskega siirduti viimasele neljandikule vastu 50:49 eduseisus. 7.41 enne lõppu viis Henri Wade-Chatman Pärnu 53:52 juhtima, kuid Janar Talts vastas pealtpanekuga.
Punk-punkti heitlus jätkus ja kui mängida jäi 2.27, oli Pärnu pääsenud 63:59 ette. Sama suur eduseis oli tablool veel ka minut hiljem, aga Taylor Staffordi eksitud viske järel ründelaua saanud ja korvi alt kaks punkti ära toonud Karl-Johan Lips vähendas Kalevi jaoks kaotusseisu 63:65 peale. Mario Paiste sai ka palli veel kätte, ent Janar Taltsi kaugvise ei tabanud. Vabaviskejoonele saadeti Mihkel Kirves, kes tõi kaks punkti juurde, kuid pärast time-outi vähendas Talts vahe taas kahele silmale.

Edasi sai vabaviskeid proovida Saimon Sutt, kes samuti mõlemad läbi korvirõnga saatis. Pärast järjekordset Gert Kullamäe time-outi eksis sel korral kaugelt Lips, Pärnu sai palli, ning Mihkel Kirves vormistas vabaviskejoonelt lõppskooriks 70:65.

Henri Wade-Chatman tõi võitjate poolelt 21 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu. Mihkel Kirves toetas omasid 20 punkti ja 9 lauapalliga. Arkadiy Mkrtychyan lisas 9 silma ja 8 lauapalli.

Taylor Stafford oli Kalevi parim 20 punktiga. Janar Talts tegi kaksikduubli, kui viskas 15 silma ja kogus 12 lauapalli. Damarcus Jamaal Harrisoni nimele jäi 10 punkti.

“Jään mänguga üldjoontes rahule, tuli raske võit. Nagu näha, siis osad mehed on mentaalselt augus. Loodame, et saime nüüd nagu punni pealt ära. Käike jääb rünnakul puudu, kus hetkel ongi vaid kaks meest. Saimon [Sutt] on täiesti augus – visked ebakindlad, palliga üldse ebakindel. Mõõnasid tuleb ikka sisse,” ütles Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Delfile antud intervjuus.

“Saaremäel peaks olema nädala pärast tagasi ehk BC Kalev/Cramo vastu saab mängida. Drew Urquhartiga on imelik seis. Paberite põhjal peaks vigastus olema ära ravitud, kuid ise ütleb, et veel on valus. Siim-Markus Posti loodame uuel aastal näha,” lisas Rannula.

“Ei ole võistkonna esitusega rahul. Kahe nädala jooksul juba kolmas mäng, kui astume bussist välja ja pole üldse mängus sees. Tegeleme muuga, paljud mängijad unustavad asjad ära. Ei suuda vastaste liidreid hoida nii, nagu tahaks. Viimane veerandaeg lõppes seitsme pallikaotusega, oli täielik paanika. Hea, et sellise esitusega suutsime mängus olla, mis teeb rõõmu. Samas sellise liiga puhul annab valusalt tunda iga taoline kaotus,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Gert Kullamäe, kes kinnitas, et Janar Talts sai hiljuti ka koondisekutse eesseisvateks valikmängudeks.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 21. novembril, kui TalTech võtab koduväljakul vastu Valmiera Glass VIA tiimi ning Betsafe Jurmala kohtub Jekabpils/SMScredit.lv võistkonnaga.