Kolme põhimeheta Zeniit alistas Kalev/Cramo võimsa teise poolajaga

Chavaughn Lewis | Foto: Kalev/Cramo

-Chavaughn Lewis | Foto: Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis VTB Ühisliigas kolme võidu kõrvale hooaja viienda kaotuse, kui jäi võõrsil kehva teise poolaja tõttu 87:100 (47:42) alla Peterburi Zeniidile.

Kui Kalev pidi taas hakkama saama vigastatud Erik Keeduse, Ivan Almeida ja Martin Dorbekuta, siis koduvõistkonnal olid üllatuslikult puudu kaks võtmemängijat, endine NBA täht Brandon Jennings ja meeskonna senise hooaja vaieldamatu liider Gal Mekel. Lisaks ei käinud väljakul serblane Marko Simonovic, kes jäi ainsana eelmise hooaja seitsmest leegionärist tänavuseks aastaks meeskonda.

Kalev ja Zeniit alustasid kohtumist punkt-punkti heitluses ning Eesti esindusklubi tänavustele mängudele omaselt viskasid mõlemad meeskonnad avapoolajal küllaltki palju punkte. Paraku alustas teist 20-minutilist perioodi teravamalt Zeniit, kes tuli kiiresti viiepunktilisest kaotusseisust välja ja hoidis Donaldas Kairyse hoolealused suisa viis minutit nullil. Eemalt suurepärase protsendiga viskeid tabama hakanud Zeniit suutis hullumeelset punktitempot lõpuni üleval hoida ja tüüris lõpuks kindla 13-punktilise võiduni.

Kui viskeprotsentide võrdluses olid meeskonnas sisuliselt võrdsed (2p Zeniidil 56% ja Kalevil 53%, 3p Zeniidil 46% ja Kalevil 45%, vabavisked Zeniidil 81% ja Kalevil 70%), siis suur vahe tuli taas sisse lauavõitluses. Zeniit kogus 34 lauapalli Kalevi 25 vastu.

Zeniidile tõid suisa kuus mängijat 14 või rohkem punkti, resultatiivsemad olid Sergei Karasjov, Jalen Reynolds ja Jevgeni Voronov 17 punktiga. Kalevi parimaks kerkis 17 punkti ja 8 korvisööduga Branko Mirkovic, Chavaughn Lewis ja Reggie Lynch lisasid 16, Kristjan Kitsing 15 ja Janari Jõesaar 10 punkti. Maksim Salaš ja Kristjan Kangur kogusid 5 ning Landen Lucas 4 punkti, nullile jäi kaheksa minutit väljakul viibinud Tanel Sokk. Platsile ei pääsenud Madis Soodla.

Ühisliigas jagavad liidrikohta jätkuvalt Moskva CSKA ja Moskva oblasti Himki, kes on kogunud kaheksast mängust kaheksa võitu. Zeniit paikneb 4 võidu ja 2 kaotusega neljandal ning Kalev 3 võidu ja 5 kaotusega seitsmendal kohal. Kalevit ootab nüüd idaliigas ees pea kolmenädalane paus, järgmine mäng peetakse alles pärast koondiseperioodi, 7. detsembril, kodus Permi Parma vastu.