Sander Raieste ja Egert Halleri meeskondadel jäi võidust pisut puudu

-Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond | Foto: baskonia.com

Hispaania kolmandas liigas (LEB Silver) peeti laupäeval 9. vooru kohtumisi ning väljakul käisid ka Egert Halleri ning Sander Raieste koduklubid.

Baskonia duubelmeeskond (3-5) võttis kodus vastu Zorntza Saskibaloi Taleda (4-4) klubi ning pidi tunnistama vastaste 69:76 (27:17, 11:23, 16:16, 15:20) paremust. Kodumeeskond alustas mängu hästi ning avaveerandaja järel juhiti 10 punktiga, kuid kehva teise seti tõttu jäädi poolajaks kahe punktiga taha. Kolmas mänguperiood möödus võrdselt, jättes mängu saatuse viimasele veerandajale. Otsustaval kümnel minutil ei suutnud Baskonia mängu enda kasuks kallutada ning sai tabelisse kuuenda kaotuse. Külalised teenisid kogu mängu peale vaid 2 vabaviset, kuid väljakuperemeeste 35%-line visketabavus väljakult ei olnud võiduks piisav.

Algviisikus alustanud Sander Raieste tõi 26 mänguminuti jooksul 15 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 3/7, vabavisked 4/6), lisas 3 lauapalli, ühe söödu, ühe vaheltlõike, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga. Baskonia parim oli sloveenlasest keskmängija Jurij Macura 16 punkti ja 10 lauapalliga. Lätlane Arturs Kurucs viskas 15 silma.

Zorntza eest tõid võrdselt 23 punkti Kevin Richard Bercy (ka 11 lauapalli) ning Alejandro Mazaira Gomez.

Egert Haller ja C.B.L’Hospitalet (3-5) läksid võõrsil vastamisi Afanion CB Almansa (5-3) klubiga, kellele jäädi võrdses heitluses 77:85 (21:25, 20:20, 17:18, 19:22) alla. Külalistel ei õnnestunud võita ühtegi veerandaega, kuid sellegipoolest püsiti kuni kohtumise lõpuni mängus. Afanioni kerge paremus visketabavuses (43% vs 38%) ning lauavõitluses (44:30) väljendus ka mängu lõppskooris.

Vahetusest sekkunud Egert Halleri arvele jäi 19 minutiga 5 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/4, vabavisked 2/2). Eestlasele kirjutati protokolli ka üks lauapall, üks pallikaotus ning üks isiklik viga. Joan Creus Custodio oli meeskonna resultatiivseim 19 punktiga, Mouhamadou Diop lisas 18 punkti ja 9 lauapalli.

Afanioni parimaks osutus 18 silmaga leedukas Justinas Olechnavicius, kaksikduubli lisas Thomas Sullivan Granado (16 punkti ja 12 lauapalli).

Eestlaste koduklubidel on pärast 9. vooru tabelis 3 võitu ja 6 kaotust, millega asutakse liigatabeli lõpuosas.