fbpx
Close

Peatreener Schasmin: naiskonna eesmärkide saavutamiseks läheb vaja kannatust ja töökust

-Janne Schasmin ja Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Janne Schasmin ja Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis pidas tänavuse kalendriaasta viimase kohtumise kodupubliku ees, kui laupäeval jäädi TalTechi spordihoones suurelt 63:113 (15:33, 26:28, 9:24, 13:28) alla Valgevenele.

Valgevene naiskond domineeris eriti võimsalt korvi all, kui lähidistantsilt teeniti koguni 56 punkti meie 24 vastu. Peatreener Janne Schasmini sõnul oldi selleks valmis, kuid väljakul ei suudetud kokkulepitud asju piisavalt hästi teoks teha: “See sai räägitud ja treeningutel läbi tehtud, et võtta ära korvialused (punktid). Aga lõpus, kui saime korvi alt kinni, siis nad viskasid väga hästi ka väljast.”

“Aga need on Euroopa klassiga mängijad ning meie mängijatel tuleb sellest õiged järeldused teha ja siit edasi minna. Meie eesmärgid on seatud paari aasta peale ning vaja läheb kannatust ning töökust. Meil on vaja ka Eesti publiku toetust. Me hetkel ei võida, kuid vajame, et mängijatel tekiks julgus asju enda peale võtta ja tulla saali mängima välja oma hetke parimat taset,” lisas juhendaja Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus.

Eestlannade poolel 16 punkti visanud kapten Mailis Pokk kommenteeris pärast matši: “Eks ta oli võitluslik mäng. Oli kohe näha, et Valgevene on korvi all jõulisem, aga me ise ei pidanud mänguplaanist väga hästi kinni. Kui me oleks algusest peale veidi enesekindlamalt (korvi all) üksteist aidanud, siis oleksime mängus rohkem sees püsinud.”

Poki sõnul on Eesti koondis hetkel küll noor ja agressiivne, kuid sellega kaasnevalt jääb puudu kogemustest, kuidas platsile minekuks paremini valmis olla. “Mängueelne närv on sees, mõtted ehk veidi mujal… tuleb tähelepanelikult mängus sees olla rohkem,” pani Pokk noortele tiimikaaslastele südamele.

Peatreener Schasmin: “Meie väga noor naiskond ei suutnudki kohaneda vastaste kaitse, pikkuse ja mängustiiliga. Kui eelmises tsüklis oli meil veel kaks kogenud mängijat juures (Maaja Bratka ja Merike Anderson – toim.), siis paraku hetkel neid pole. See pole vabandus ning nooremad pidid selle kogemuse saama. Mäng näitas, et me kohati suudame sellist mängu mängida, aga kui me väsime, siis vanad harjumused tulevad tagasi.”

Järgmise mängu peab Eesti 21. novembril võõrsil Poola vastu, kellele veebruaris kaotati koduväljakul 68:87.

scroll to top