Kurbase efektiivsest tegutsemisest jäi Gliwice kaotusmängus väheks

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tanel Kurbase koduklubi Gliwice GTK pidi Poola kõrgliiga viienda vooru kohtumises alla vanduma Lublini TBV Start meeskonnale, kui võõrsil võeti vastu kaotus tulemusega 73:85 (18:22; 16:18; 14:18; 25:27).

Gliwice jäi mängu alguses kiiresti kaotusseisu, kui esimese nelja minutiga suudeti visata vaid 1 punkt vastaste 12 silma vastu. Veerandaja teisel poolel suutis eestlase koduklubi siiski mängu sisse saada ning kohtumine kulges edasi tasavägiselt, kuid enamjaolt Lublini mõnepunktilises eduseisus. Gliwicel õnnestus hetkeks kätte võidelda ka viigiseis, kuid poolajapausile mindi siiski kuuepunktilises kaotusseisus.

Teisel poolajal ei õnnestunud Gliwicel oma mängujoonist peale suruda ja mängu pööret tuua ning kodumeeskond kontrollis kohtumist kuni lõpuni. Viimasel veerandajal õnnestus Lublinil eduseisu suurendada kohati isegi suuremaks kui 20 punkti. Gliwice suutis mängu lõpuks vahet siiski veidi tagasi mängida, kuid vaatamata sellele tuli vastu võtta 12 punktiline kaotus.

Tanel Kurbas oli kaotusmängus Gliwice poolelt parima efektiivsusnäitajaga (+8) – 13,5 minutiga tõi eestlasest ääremängija 7 silma (kahesed 2/5, kolmesed 1/2), noppis 2 lauapalli ja jagas 2 resultatiivset söötu. Gliwice resultatiivseimaks kerkis 14 punkti toonud Kacper Radwanski.

Võitjate parimana viskas 19 silma möödunud hooajal Rapla meeskonna ridades mänginud Devonte Upson.

Gliwice hoiab liigatabelis 2 kaotuse ja 3 võiduga kümnendat positsiooni. Lublin TBV Start hoiab samade võitude-kaotuste suhtega 11 kohta. Järgmise liigamängu peab eestlase koduklubi 11. novembril kui koduväljakul võõrustatakse Ostrow Wielkopolski meeskonda, kes hoiab tabelis viiendat positsiooni.