Suure eduseisu maha mänginud Pärnu sai punase laterna vastu võidu siiski kätte

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas õnnestus Pärnu Sadamal pühapäeval oma tänavuse hooaja saldo neutraalseks saada, kui võõrsil teeniti nelja kaotuse kõrvale neljas võit. 85:78 (21:19, 34:21, 10:22, 20:16) olid üle lätlaste Jekabpils/SMScredit.lv tiimist, kellel seitsme kohtumisega endiselt võiduarve avamata.

Jekabpils alustas mängu veidi paremini ning suurema osa avaveerandist juhtis kodumeeskond. Pärnakad aga lõpetasid neljandiku võimsalt ning jätkasid sama hooga ka kogu teise veerandi, mis võideti 13 punktiga.

Vaheajapausiks välja võidetud 15-punktiline edu sulas Pärnu Sadamal järgmise 14 minutiga olematuks, kui 6 minutit enne matši lõppu tuli Jekabpils Jurijs Aleksejevsi kolmepunktiviskest viigini 71:71. Sealt edasi tegi Eesti tiim aga nelja minutiga 11:2 spurdi ning vormistas sellega endale võidu.

Pärnu Sadama poolel kogus Henri Wade-Chatman 18 punkti, 7 resultatiivset söötu ja 4 lauapalli, kuid tegi ka 5 pallikaotust. Saimon Sutt viskas 16 punkti, Arkadiy Mkrtychyan tõi 15 silma ja 8 lauapalli ning Mihkel Kirves tegi mitmekülgse kaksikduubli 12 punkti, 12 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Jekabpilsil tegid mängu juba eelpool mainitud Aleksejevs (25 punkti, 11 lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget), Verners Kohs (21 punkti, 7 lauapalli) ja Rodrigo Bumeisters (11 punkti, 8 resultatiivset söötu, 5 vaheltlõiget).

Pärnu Sadam peab oma järgmise kohtumise kodusaalis, kui 8. novembril võõrustatakse lätlaste tippklubi Riia VEF-i.