Kurbas ja Gliwice pidid tunnistama Gdanski Polpharma nappi paremust

-Tanel Kurbas | Foto: Gliwickie Towarzystwo Koszykówki Facebook

Tanel Kurbase koduklubi Gliwice GTK liigahooaeg jätkus pühapäeval, kui koduväljakul peeti maha tasavägiseks kujunenud kohtumine Gdanski Polpharma Starogardi meeskonnaga. Lahingust väljusid võitjana külalised tulemusega 85:82 (17:14; 24:15; 19:30; 25:35).

Suurem osa mänguajast kulges Gdanski klubi juhtimisel, kes haaras juhtohjad esimese veerandaja teisel poolel ning suutis edu stabiilselt kasvatada kuni kolmanda veerandaja keskpaigani, kui Daniel Golebiowski pealtpanek kasvatas külaliste edu lausa 18 punktile. Gliwicel õnnestus mängida aga suurepärane veerandaja lõpp ning viimasele neljandikule mindi vastu kõigest ühepunktilisest kaotusseisust.

Otsustaval veerandajal ei õnnestunud kummagil meeskonnal edu kasvatada suuremaks kui 5 punkti ning viimased 10 minutit mängiti sisuliselt punkt-punkti mängu. Vabaviskejoonelt täpsed Gdanski mängumehed suutsid siiski mõnepunktilist eduseisu hoida ning tasuks kirjutati liigatabelisse hooaja kolmas võit.

Tanel Kurbas pääses kaotusmängus platsile ligikaudu neljaks minutiks, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), võttis maha 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe vaheltlõike. Samuti sooritas Kurbas ühe isikliku vea. Gliwice mängu vedas Myles Mack, kelle arvele kanti 23 silma, 9 resultatiivset söötu, 6 lauapalli ja 2 vaheltlõiget.

Võitjate parimana viskas 18 punkti Tre Bussey. Justin Bibbins lisas omalt poolt 17 silma ja 6 resultatiivset söötu.

Gliwice langes jooksvas liigatabelis kaheksandale kohale, olles neljast kohtumisest võitnud pooled. Järgmise liigamängu peab eestlase koduklubi 4. novembril, kui külla sõidetakse TBV Start Lublini meeskonnale.