Tallinna ja Tartu ülikoolid teenisid ühisliigas võidud, G4S Noorteliiga kaotuse

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti ühisliigas teenisid pühapäeval võidulisa liigaliider Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool/Kalev, G4S Noorteliiga naiskonnal ei õnnestunud taaskord võiduarvet avada.

G4S Noorteliiga – Riia TTT Juuniorid 68:78 (17:17, 27:16, 9:20, 15:25)

Mängupäeva esimeses kohtumises võõrustas G4S Noorteliiga naiskond Läti suurklubi Riia TTT juuniore. 17:17 viigiga lõppenud avaveerandi järel asusid eestlannad mängu juhtima ja vaheajale mindi juba 11-punktilises eduseisus. Kolmandal perioodil tulid külalised mängu tagasi ja viimase neljandiku eel oli seis taaskord viigis – 53:53. Otsustaval viimasel veerandil viskasid eestlannad 15 punkti TTT juunioride 25 vastu ja pidid leppima 68:78 kaotusega. Pühapäeval oma seitsmenda kohtumise pidanud G4S Noorteliiga naiskonnal on võiduarve endiselt avamata, sama palju mänge mänginud TTT juunioridel on nüüd kirjas 5 võitu.

Janne Pulk viskas kaotusmängus kohtumise parimana 16 punkti, Marie Anette Sepp järgnes 11 silmaga. Lauavõitluses oli eestlannade parim Helena Stina Svilberg, kes lisas 6 punkti ja võttis 8 lauapalli, mängujuht Johanna Eliise Teder sai kirja 2 silma, 2 lauapalli ning jagas 6 resultatiivset söötu. Võitjate parim oli Elizabete Zumenta 15 punktiga.

Tartu Ülikool/Kalev – Daugavpilsi Ülikool 65:60 (9:17, 21:15, 15:18, 20:10)

Daugavpilsi Ülikooli naiskonda võõrustanud Tartu Ülikool/Kalev alustas mängu halvemini ning kaotas esimese perioodi 9:17. Teisel veerandil tulid eestlannad mängu tagasi, kuid vaheajale mindi veel napis 2-punktilises kaotusseisus. Kolmanda perioodi lõpuks kasvatasid külalised vahe 5-punktiliseks, kuid tartlannad võitsid ostustava viimase veerandi 20:10 ja teenisid kodusaalis raske 65:60 võidu. Tartu Ülikooli naiskonnal on nüüd liigatabelis kirjas 4 võitu ja 4 kaotust, kuus kohtumist pidanud Daugavpilsi Ülikool teenis pühapäeval oma hooaja teise kaotuse.

Tartlannade resultatiivseim oli Liina Vahi 14 punkti ja 8 lauapalliga, Kadi Kals panustas 12 silma ja 4 korvisööduga ning Eleriin Vaino sai kirja 10 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Külaliste poolelt viskas Jolanta Rimša mängu parimana 19 punkti.

BS Riia/TTT/Kadetid – Tallinna Ülikool 64:84 (17:23, 17:28, 14:16, 16:17)

Liigaliider Tallinna Ülikool kohtus Riias TTT kadettide naiskonnaga. Mängu esimesed 4 punkti viskasid võõrustajad, kuid seejärel tegi Tallinna Ülikooli naiskond 13:0 spurdi ja võitis avaveerandi 23:17. Poolajavileks nautisid eestlannad juba 17-punktilist eduseisu ja teisel poolajal kasvas vahe veelgi, tulemuseks kindel 84:64 võit. Tallinna Ülikoolil on nüüd kirjas 7 võitu ja 1 kaotus, millega jätkatakse turniiritabelis liidrikohal. TTT kadettidel on kuue mängu järel kirjas 4 võitu ja 2 kaotust.

Eestlannade resultatiivseim oli Kati Rausberg 21 punktiga, kaksikduubli teinud Annika Köster panustas 20 silma, 19 lauapalli ja 5 korvisööduga ning Trine Kasemägi lisas 14 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kaotajate parim oli Elizabete Bulane 16 punktiga.