Kurbas ja Gliwice purustasid Alpi-Aadria karikavõistluste kohtumises vastase ja 100 punkti piiri

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tanel Kurbase koduklubi Gliwice GTK pidas Alpi-Aadria karikavõistluste kolmanda vooru kohtumise, kui võõrsil mindi vastamisi Viini Hallmanni meeskonnaga. Suureskoorilisest kohtumisest väljus võitjana eestlase koduklubi tulemusega 115:92 (22:23; 24:27; 34:19; 35:23).

Koduväljakul mänginud Viini meeskond suutis Gliwicega võrdselt mängida esimese poolaja, mil Jason Detrick ja Paul Radakovics viskasid kahepeale 44 punkti Gliwice 46 vastu. Poolajapausile mindigi kodumeeskonna 50:46 eduseisus.

Teisel poolajal pani eestlase koduklubi oma paremuse selgelt maksma ning kõigest kaheksa mehega mängule tulnud Viini meeskonnal ei olnud rohtu pikema pingiga Gliwice vastu. Seejuures tõid pingilt kohtumist alustanud mängumehed Gliwicele lõpuks tervelt 58 silma.

Võitjate resultatiivseimana viskas 27 punkti ja noppis 9 lauapalli Riley LaChance. Myles Mack lisas omalt poolt 25 silma, tabades seejuures kümnest teele saadetud kolmepunktiviskest kuus. Tanel Kurbas pääses väljakule 16,5 minutiks ning tõi selle ajaga vabavisetest 2 punkti (vabavisked 2/2). Rohkem viskeüritusi Eesti koondise ääremängijal teha ei õnnestunud. Lisaks noppis Kurbas ühe lauapalli ja jagas ühe tulemusliku söödu.

Kodumeeskonna parimaks ja üleplatsimeheks kerkis Jason Detrick, kes viskas 40 minutiga 44 punkti ning kelle peatamiseks tegid Gliwice mängumehed tervelt 13 viga.

Tanel Kurbase koduklubi jätkab Alpi-Aadria karikavõistlustel täiseduga, olles kolmest seni peetud kohtumisest võtnud kolm võitu. Karikasari jätkub Gliwice jaoks 27. novembril kui külla sõidetakse Sloveenia meeskonnale KK Šencur, kes on kaotanud seni mõlemad karikavõistluste raames peetud kohtumised.