fbpx
Close

KK Viimsi treener Sloveenias kogetust: kõik ei ole Doncicid, kes seal saalides ringi jooksevad

-KK Viimsi treenerid ja Domžale Helios noortetöö juht Dejan Cikic

-KK Viimsi treenerid ja Domžale Helios noortetöö juht Dejan Cikic

Viis Korvpalliklubi Viimsi/Estover treenerit viibisid 22.-27. oktoobril Ljubljanas, Sloveenias, tutvumas sealsete korvpalliklubide, korvpalliliidu ja üldhariduskoolide juures toimuvate spordiprogrammi tööga. Kuue päeva sees külastasid Viimsi treenerid nii laste ja noorte kui ka kohalike klubide, sh Ljubljana Olimpija ja Ilirija ning Domžale Helios, esindusmeeskondade treeninguid või võistlusmänge.

Treener Tarmo Kapper pidas suurimaks erinevuseks suhtumist treeningusse: “Peamine erinevus võrreldes Eestiga on distsipliin. Mängijad kuulavad ja harjutavad täie rauaga. Seda oli väga hea vaadata. Minu jaoks oli peamine näha, et trennides tehtav ei erine suuresti sellest, millega meie siin tegeleme. Ka neil on omad probleemid ja kõik ei ole (Luka) Doncicid, kes saalides ringi jooksevad.”

Tony Liivak pidas oluliseks võimalust näha klubide siseelu ja treenerite erinevaid stiile: “Olen väga rahul, et Ljubljanas õnnestus jälgida mitmeid treeninguid, näha klubide köögipoolt ja treenerite erinevaid stiile, samuti kohtuda mitme legendiga, nagu Matjaž Smodiš. Lisaks õppetööle pallisaalis külastasime Arena Stožicel toimunud kohaliku Olimpija ja Itaalia tippklubi Virtuse FIBA Meistrite Liiga mängu. Sloveenias nähtu jätis väga sügava mulje, sain kõrva taha panna mitmeid
väiksemaid ja suuremaid nüansse, mida igapäevases treeningtöös ära kasutada.”

Korvpalliklubi Viimsi/Estover tegevjuht Tanel Einaste lisas: “Esmalt suured tänud kõikidele, kes projekti elluviimisele kaasa aitasid – osalenud treenerid, meid võõrustanud klubid, treenerid, Sloveenia Korvpalliliit ja kontaktide loomist vahendanud Reed Nopponen. Töise nädala jooksul nägime palju ja kindlasti saime uusi mõtteid ja detaile kuid tegelikult peamise tarkuse – treenerid said kinnitust, et teevad põhimõtteliselt samu asju. Aga loomulikult on alati erinevaid detaile ning suure pildi mõistmiseks, tulebki minna ja otse küsida, mida, kuidas, miks. Silma torkavalt suurim vahe on aga laste käitumises, kui meil läheb palju energiat korra loomisele, siis Sloveenias sellist muret ei olnud ja treenerid sai keskenduda õpetamisele.”

scroll to top