Tanel Kurbase ja Gliwice kaotusteseeria sai Poola liigas jätku

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tanel Kurbase koduklubi Gliwice GTK pidas Poola kõrgliigas kuuenda vooru kohtumise, kui koduväljakul võõrustati Ostrow Wielkopolski meeskonda. Kogu kohtumist domineerinud külalised võtsid Arena Gliwicelt kaasa suureskoorilise võidu 114:76 (37:22; 21:27; 31:12; 25:15).

Kuigi Gliwice alustas mängu hästi ning kiirelt mindi juhtima 6:3, siis ülejäänud kohtumine oli eestlase koduklubile tõeline kannatamine. Mitmete vahespurtidega kulgenud avaveerandaja lõpuks leidis Gliwice end 15 punktilisest kaotusseisust. Teisel neljandikul õnnestus Kurbase koduklubil vahet veidi tagasi mängida ning poolajale mindi vastu 9 punktilisest kaotusseisust.

Pärast Myles Macki tabavat kahepunktiviset kolmanda veerandaja alguses sai Gliwice vahe korraks seitsmele punktile, kuid väiksemaks seda enam mängida ei õnnestunud. Suurepärase visketabavuse juures (kahesed 70%, kolmesed 52%, vabavisked 81%) suurendas Ostrow Wielkopolski meeskond järjest edu ning domineeris teist poolaega täielikult. Kolmepunktivisetega (2/17) ja pallikaotustega (20) kimpus olnud Gliwice pidi mängu lõpuks tunnistama külaliste 38 punktilist paremust ning vastu võtma kolmanda liigakaotuse järjest.

Kodumeeskonna parimana tõi 22 punkti Riley Lachance. Esmakordselt liigamängus algviisikus väljakule jooksnud ning ligikaudu 17 minutit mänguaega teeninud Tanel Kurbasel kätt valgeks saada ei õnnestunud (kolmesed 0/1). Eestlasest ääremängija statistikasse läks kirja üks tulemuslik sööt.

Võitjameeskonna eest jõudsid kahekohalise punktisummani tervelt seitse meest, kellest resultatiivseimana tõid 17 silma Michal Chylinski ja 2015/16 hooajal Kalev/Cramoga Eesti meistriks tulnud Shawn King.

Kaotusega Ostrow Wielkopolski meeskonnale langes Tanel Kurbase koduklubi liigatabelis 11. positsioonile, olles kahe võidu kõrval pidanud vastu võtma neli kaotust. Võitjameeskond tõusis aga võiduga Gliwice üle teisele kohale. Kurbase ja Gliwice jaoks jätkub liigahooaeg 18. novembril, kui külla sõidetakse liigas viiendat kohta hoidvale Arka Gdynia meeskonnale.