Tartu Ülikool tuli kaotusseisust välja ja murdis Rosenthali spurdi toel tabeli viimase

-Tartu Ülikool | Foto: Maria Kristiina Prass/Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Kolmapäeval oma suurele rivaalile ja turniiritabeli liidrile BC Kalev/Cramole alla jäänud Tartu Ülikool jätkas OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga hooega võiduga, kui pühapäeval alistati võõrsil viimasel kohal asuv Jekabpils/SMScredit.lv. Päeva teises kohtumises teenis BK Ogre võidu Latvijas Universitate üle.

Jekabpils/SMScredit.lv – Tartu Ülikool 93:74 (21:24, 23:21, 24:10, 25:19)

Võõrustajad alustasid kohtumist endise valgalase Jurijs Aleksejevsi ja Davis Denafsi juhtimisel hästi ning haarasid kiirelt algedu. Poolteist minutit enne avaveerandi lõppu olid tartlasted 14:20 kaotusseisus ja peatreener Priit Vene oli sunnitud aja maha võtma. Esimese perioodi 21:24 kaotanud Tartu Ülikool võitles teisel veerandil hästi, kuid vaheajale mindi veel ühepunktilises kaotusseisus 44:45.

Mängu saatuse otsustas Tartu Ülikooli 12:0 spurt kolmanda veerandi alguses. Esmalt viis Kregor Hermeti kolmepunktivise tartlased 2 silmaga juhtima, misjärel Märt Rosenthal kasvatas edu 11-punktiliseks. Viimast veerandit juba 13-punktilises eduseisus alustanud Tartu Ülikool ei jätnud Jekabpilsile enam mingit võimalust ja võttis hooaja viienda võidu.

Tartu Ülikooli poolelt kerkis üleplatsimeheks Kregor Hermet, kes viskas 24 punkti, võttis 3 lauapalli ning jagas 2 resultatiivset söötu. Julius Kazakauskas ja Arnas Velicka lisasid mõlemad 23 silma. Kaksikduubli teinud Kazakauskas kogus veel 14 lauapalli ja 5 korvisöötu ning selle lähedale jõudnud Velicka sai kirja 9 lauapalli ja 6 tulemuslikku söötu. Võimsa spurdi teinud Märt Rosenthal sai oma arvele 9 punkti, 2 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Kaotajate parimad olid taaskord meeskonna liidrid Jurijs Aleksejevs ja Verners Kohs, kes tõid mõlemad 19 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudis ka 16 silma visanud Rainers Hermanovskis.

Tartu Ülikool alustas Jekabpilsis viiemängulist võõrsilkohtumiste seeriat. Reedel, 16. oktoobril ootab ees sõit Raplasse.

Latvijas Universitate – BK Ogre 60:86 (14:18, 16:17, 11:26, 19:25)

Päeva teises kohtumises alistas Riiga sõitnud Ogre 26 punktiga Läti ülikoolimeeskonna. Ka selle mängu saatus otsustati kolmandal veerandil, mille külalised võitsid 26:11.

Ogre parim oli meeskonna kapten Kristaps Dargais, kes tõi üleplatsimehena 24 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Mullu Valgas mänginud tagamees Edgars Lasenbergs viskas 15 silma ning jagas 5 tulemuslikku söötu. Kaspars Berzinš lisas 13 ja Lauris Mizis 11 punkti.

Kaotajate resultatiivseim oli Edvards Mežulis 15 punktiga. Rendijs Feikners lisas 13 ja Renars Birkans 9 silma.

Järgmised OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kohtumised peetakse juba kolmapäeval, 14. novembril.