Raieste korralik mäng tõi Baskonia duublile võidu, Egert Halleri uus klubi alistas vastase kindlalt

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Baskonia duubel ja Sander Raieste (204 cm) võitsid koduväljakul põnevas mängus Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) Zamora meeskonna 78:73 (22:10, 16:19, 11:21, 29:23).

Kogu mäng möödus mõlema meeskonna poolt tõusude ja mõõnadega. Esimese veerandi võitis kindlalt Baskonia 22:10, kuid seejärel oli initsiatiiv vastasel. Teine veerandaeg oli veel küllaltki võrdne, aga kolmandas valitses Zamora, võites selle 10 punktiga.

Neljandale veerandajale mindi Raieste klubi ühepunktilises kaotusseisus 49:50. Viimasel neljandikul panid mõlemad võistkonnad rõhku ennekõike rünnakule. Baskonia oli sedapuhku visetel täpsem ja korvi all agressiivsem ning võitis mängu.

Baskonia eest tegi tubli esituse Raieste visates 26 minuti jooksul 9 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/1, vabavisked 4/4), lisaks haaras 2 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, pani 1 kulbi, kaotas 2 korral palli ning tegi 2 viga. Meeskonna resultatiivseim oli lätlane Arturs Kurucs 21 punktiga. Hea mängu tegi ka 19 punkti ja 8 lauapalli kogunud Miguel Gonzales Burgos.

Vastaste parimad olid Anthony Joseph Libroia 15, Sangone Niang 16, Luke Meikle 13 ja Michael Isaiah Warren 12 punktiga.

Baskonia duubli järgmine mäng on samuti kodus 14. oktoobril Galego meeskonna vastu.

Samasse liigasse värskelt Valgast liikunud Egert Haller veel uue klubi eest kaasa ei teinud. Halleri meeskond CB L’Hospitalet võitis Universitat De Vici tulemusega 92:70 (19:14, 32:23, 20:16, 21:17). Loodetavasti pääseb meie mees platsile järgmises mängus 13. oktoobril, kui kodus mängitakse Real Murcia Baloncesto vastu.