Tartu teenis leedukate eestvedamisel napi võidu Valga-Valka üle, Rapla oli parem Läti Ülikoolist

-Julius Kazakauskas | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna kontrollmängu BC Valga-Valka Maks&Mooritsa tiimi vastu, kellest oldi 78:71 paremad. Rapla Avis Utilitas alistas samal ajal võõrsil Läti Ülikooli 92:85

Võõrustajad läksid avaveerandi järgselt 21:12 juhtima ja poolajaks oli Tartu juba 19 punktiga peal. Neljandale veerandajale mindi vastu 17-punktilisest eduseisust ning Valgal õnnestus ka viimane neljandik 27:17 võita. Rohkemaks piirilinnameeskond siiski enam suuteline polnud ja Tartu võitis mängu seitsme punktiga.

Tartu poolelt säras eelmisel hooajalgi meeskonda kuulunud Julius Kazakauskas, kes tõi 21 punkti. Uus täiendus, samuti leedukas Arnas Velicka lisas 20 silma. Märt Rosenthali nimele jäi 13 punkti. Rain Raadik ja Robin Kivi tõid 8 punkti. Kent-Kaarel Vene nimele jäi 4 silma ning Hendrik Eelmäe ja Patrik Saal lisasid 2 silma. Oma minutid said kätte ka Sverre Aav, Patrik Peemot.

Valga-Valka parimana viskas 14 punkti Martin Jurtom. Ameeriklasest suur äär Carl Montgomery tõi 13 silma, võrdselt 11 punkti lisasid Dashawn King ja Egert Haller. Käe sai valgeks veel Tom Kaldre ja Timo Eichfuss, kes mõlemad viskasid 9 punkti. Lätlasest keskmängija Guntis Sipolinš tõi 4 punkti, kogudes ühtlasi 9 lauapalli. Kohtumist ei teinud kaasa Kristaps Miglinieks, Robert Peterson ja viimati BK Salduse meeskonda esindanud 24-aastane tagamängija Elvis Endzels.

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond sõitis kaheks päevaks Riiga, kus mängitakse kaks kohtumist sealse Läti Ülikooli võistkonna vastu. Alustuseks teeniti täna seitsmepunktiline võit. Hunter Mickelson tõi parimana 22 punkti ja 10 lauapalli. Ervins Jonatsi arvele jäi 16 silma, 4 lauapalli ja 6 korvisöötu. Kõik platsil käinud mehed said klubi Facebooki lehe teatel punktid kirja.