Tartu tuli viimasel veerandajal kaotusseisust välja ja naaseb võõrsilt võidukalt

-Robin Kivi ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kolmapäeval toimunud viimases mängus olid vastamisi Rakvere Tarvas ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Kodumeeskonnale kuulus avaveerand 17:15 ning tasavägiselt kulgesid ka järgmised kaks veerandaega, mille tulemusena oli viimase neljandiku alguseks Rakvere kolme punktiga juhtimas. Ligi neli minutit hiljem pääses Tartu ette, kuid Rakvere püsis tihedalt kannul ja 29 sekundit enne lõpuvilet oli seis 69:70. Tartu sai mitmel korral vabaviskejoonel käia, sealt kolm punkti juurde tuua ja nii kokkuvõttes ka napi võidu ära võtta.

Rakvere Tarvas – Tartu Ülikool Maks & Moorits 69:73 (17:15, 18:18, 15:14, 19:26)

Visketabavuses jäi Tartu 47% – 34% peale ja lauavõitlus võideti 39:34 (ründelaud 11:8 Rakverele). Korvisööte andis Rakvere rohkem 10:9 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 10:7. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 11, Tartul 17.

Robin Kivi viskas Tartu parimana 22 punkti ja võttis 9 lauapalli. Charles Barton lisas 19 punkti ning Emmanuel Wembi tegi kaksikduubli 17 punkti ja 16 lauapalliga. Oliver Suurorg järgnes 11 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisööduga.

Egert Haller oli Rakvere resultatiivseim 18 punkti ja 6 lauapalliga. Kristaps Gluditis lisas 13 punkti ja andis 4 korvisöötu ning Devin Harrise nimele jäi 11 punkti ja 4 lauapalli.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära reedel, 19. märtsil, kui vastamisi lähevad Rakvere Tarvas – BC Kalev/Cramo ja BK Ventspils – BK Liepaja.