Tass ja Jurkatamm pidasid NCAA-s tulise duelli, Jürgensi ülikooli võiduseeria sai jätku

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis alistas Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels võõrsil 67:63 San Francisco Donsi, kelle koosseisu kuulub ka Taavi Jurkatamm.

Vaid seitsme mehega mänginud Saint Mary’s tegi vahe sisse avapoolaja jooksul, mis võideti 42:29. Teist poolaega 14:2 spurdiga alustanud San Francisco jõudis kahel korral punkti kaugusele, kuid Saint Mary’s suutis siiski võidust kinni hoida.

Tass ja Jurkatamm alustasid oma meeskondade algviisikus, Böckler vigastuse tõttu platsil ei käinud. Tass sai mänguaega 37 minutit, mille jooksul viskas ta üheksa punkti (kahesed 3/6, kolmesed 1/1), hankis seitse lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja tegi sama palju vaheltlõikeid. Negatiivse poole pealt läksid kirja kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Jurkatamme arvele jäi samuti 37 minutiga üheksa punkti (kahesed 0/1, kolmesed 3/4), mängu parimana 11 lauapalli, üks korvisööt, kaks vaheltlõiget, üks blokeeritud vise ja kaks isiklikku viga.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud 11 võitu ja viis kaotust, lääneranniku konverentsis (WCC) on nad kahe võidu ja kolme kaotuse peal. San Franciscol on kirjas 10 võitu ja kaheksa kaotust, konverentsisisene saldo on neil neli võitu ja neli kaotust.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles kaotas võõral väljakul UTSA Roadrunnersile 72:78. Southern Miss oli pea kogu mängu vältel tagaajaja rollis.

Teist mängu järjest algviisikus väljakule saanud Konontšuk viskas 24 minutiga viis punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1), hankis neli lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe vaheltlõike ning sai kirja kolm isiklikku viga. Jaakson väljakule ei pääsenud.

Southern Miss jätkab hooaega seitsme võidu ja kaheksa kaotusega, USA konverentsis (C-USA) on neil kolm võitu ja viis kaotust.

Carlos Jürgensi ülikoolimeeskond Oral Roberts Golden Eagles sai juba neljanda järjestikuse võidu, kui kodusaalis mängiti 60:58 üle Kansas City Roos. Oral Robertsi võidukorv sündis 3,4 sekundit enne kohtumise lõppu.

Pingilt sekkunud Jürgens viibis väljakul 10 minutit, kuid ei teinud selle aja jooksul ühtegi pealeviset. Eestlase arvele jäi üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise ja üks isiklik viga.

Jürgensi meeskonnale oli see kuue kaotuse kõrval üheksandaks võiduks, oma konverentsis (Summit League) on võidetud seitsmest mängust kuus.

Võistlustules oli ka Ran Andre Pehka kodumeeskond UC Davis Aggies, kes alistas võõrsil 78:71 UC San Diego Tritonsi. Pehka sedapuhku mänguaega ei teeninud.

UC Davisel on nüüd kolm võitu ja sama palju kaotusi, oma konverentsis (Big West) on nad kogunud ühe võidu ja ühe kaotuse.