fbpx
Close

Teenekas noortetreener liitub Pärnu Sadama treeneritetiimiga

-Kalle Kollin | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Kalle Kollin | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Pärnu Sadama esindusmeeskonna ja Pauluse noortega liitub teenekas noortetreener Kalle Kollin. Pärnu Sadama juht Johan Kärp otsis enda meeskonda inimest, kes aitab vajadusel esindusmeeskonna tegemisi ning samal ajal arendab Pauluses kasvavaid lapsi. Nii saabki Kollin Sadama teiseks treeneriks ning võtab endale vastutuse ka noorte tegemiste ees.

Peatreener Heiko Rannula on rahul, et saab enda kõrvale mehe, kelle nõu kuulda võtta. Kollini enda sõnul toetab ta treeningprotsessi suunamist ning kujundamist, kirjutab Pärnu esindusmeeskond oma Facebooki lehel.

Kalle astus enda sõnul mugavustsoonist välja: “Elus on palju väljakutseid. Otsus Pärnusse tööle tulla ei sündinud kergelt. Ma ei tahtnud laskuda mugavustsooni, Märjamaal töötades olin 8-15.00 kooliõpetaja ning edasi korvpallitreener. Koolipäevad muutusid liiga rutiinseks, trennilapsed päästsid päeva. Nädalavahetused olid lastega, kellel silm säras. Väga raske on tulla särasilmsete laste juurest nende juurde kellel silmad tuhmid,” rääkis ta.

“Põhiülesanne ja see kõige suurem väljakutse on alustada lasteaia lastega, kes on sündinud 2012 ja 2013. KK Pärnu ja KK Paulus on jaganud lapsed sünniaastatega ära. Pärnu linna jalgpalliklubi on teinud väga head tööd ning nö. nende marjamaale trügida on väga raske,” kirjeldas ta missiooni.

Noortega töötamine on Kalle jaoks tähtis ning Pärnu asjadega on ta end kursis hoidnud: “Pärnu korvpallielu olen vaikselt kõrvalt jälginud ning viimaste aastatega on palju positiivset juhtunud. Mina, kui aastaid noortega töötanud treener, saan öelda seda, et kui noored Eesti mehed saavad mängida ning on pildis, siis see on väga ok. Mulle meeldivad võistkonnad, kus noortele antakse võimalus. Selleks, et lapsi treeningutele saada, tuleb tõsta noortega tegelevate treenerite arvu, teha palju reklaami läbi sotsiaalmeedia ning infokanalite. Pärnus saab harrastada paljusi spordialasi ning korvpall on üks spordiala teiste kõrval. Pärnu esindusmeeskonna mängijad on kõik tuttavad, tean neid juba noorteklassidest.”

Ka muud spordialad ei ole Kalle jaoks võõrad. Ta fännab alasid, mis on talle endale jõukohased: “Jalgrattasõit, ujumine, suusatamine, rulluisutamine – neid alasi harrastades saab negatiivse energia endast välja ja mõttetegevus ergastub,” rääkis ta.

Eelmisel hooajal oli Kollin tegev Kohila I liiga meeskonna juures ja käesolevaks hooajaks on plaanis Märjamaa KK meeskonnaga osaleda Eesti noorte meistrivõistlustel U14 vanuseklassis.

scroll to top