Teisel veerandajal kahvatunud Kalev/Cramo sai Tsmokilt valusa kaotuse

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB Ühiliiga 9. voorus Minski Tsmokiga ning sai lõpuminutite heitluses hooaja viienda kaotuse tulemusega 79:84 (24:20, 7:20, 27:20, 21:24). Kalevlased panid end raskustesse õnnetu teise veerandajaga, mil suudeti visata vaid 7 punkti.

Kodumeeskond alustas kohtumist kindlamalt, juhtides esimese viie minuti järel Kristjan Kanguri korvist 16:6. Seejärel said külalised mängukindluse kätte ning ekskalevlase Maksim Salaši seitse järjestikust punkti vedasid Tsmoki veerandaja lõpuks taas löögiulatusse. Teise mänguperioodi avaminuteid ilmestasid mõlempoolsed eksimused nii pallikäsitsuses kui visketabavuses. Esimesena suutis korvilt kaane eemaldada Minski klubi, kui kolm endist Cramo mängumeest, Vitali Liutõts, Branko Mirkovic ning Salaš, algatasid külaliste 12:0 vahespurdi. Kodumeeskonna esimest korvi tuli publikul oodata ligi 6 minutit ning teisel veerandajal jäi kalevlaste kontosse kolm korvi ja seitse punkti, mistõttu näitas tabloo poolajaks Cramo 31:40 kaotusseisu.

Kolmandal veerandajal leidsid Roberts Štelmahersi hoolealused taas rünnakukindluse ning vargsi tuldi mängu tagasi. Kyle Vinales viigistas 15 sekundit enne veerandaja lõppu mänguseisu, kuid Salaši korv viis Tsmoki otsustavale kümnele minutile vastu 60:58 eduseisul. Cramo pääses Vinalese viskest 70:69 (2:54 lõpuni) küll juhtima, kuid kohe vastas Aleksei Trastsinetski kaugviskega ning sama mehe teine tabav kolmene 36 sekundit enne lõpuvilet (77:72) osutuski võiduviskeks. Lõpusekunditel toimunud vabavisete mängus ei lasknud seni võiduta Minski klubi taktikaliste vigadega hinnaga Cramol kaugviskeid üritada ning teenis magusa võidu. Seejuures oli Tsmoki kaotanud viimased 5 kohtumist 2-5 punktilise vahega.

Cramo ridades kerkis üleplatsimeheks hooaja kõrgeimad 28 punkti visanud Kyle Vinales, kes lisas ka 6 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Eksimatult vabaviskeid tabanud (8/8) Aigars Škele lisas 16 silma. Teisel poolajal olulisi korve toonud Janari Jõesaare arvele jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.

Minski resultatiivseim oli otsustavatel hetkedel tabanud Robert Lowery 20 punkti ja 6 sööduga. Maksim Salaš viskas endise koduklubi vastu 17 silma, Alexandre Gavrilovic lisas 14 punkti ja 9 lauapalli. Teised ekskalevlased Vitali Liutõts ning Branko Mirkovic (9 söötu) tõid vastavalt 8 ja 5 punkti.

Kalev/Cramo on 9 mängu järel 4 võiduga seitsmendal positsioonil, kuid nii mõnelgi meeskonnal Cramo selja taga on peetud 7-8 mängu. Juba reedel, 6. detsembril minnakse vastamisi Krasnojarski Jenisseiga (5-2), kes asub Himki järel tabeli teisel real.