fbpx
Close

Ran Andre Pehka: ühel hetkel saab kaotamisest villand!

-Leemet Böckler ja Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Böckler ja Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Sõle spordihoones peetud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängus alistas Tallinna Kalev/TLÜ (3-8) ootamatult kindlalt 98:77 neist tabelis eespool paikneva TalTechi (4-7). Võitjate poolel kerkis tähtsasse rolli noortekoondislane Ran Andre Pehka, kes loodab, et kalevlased on nüüd kahe järjestikuse võiduga hoogu üles saamas.

“Eks me oleme siin neid kaotusi saanud ja ühel hetkel saab kaotamisest villand. Kõik tahavad väga võita ja oleme parandused teinud asjades, mis meil probleemiks on olnud. On hakanud sujuma. Loodame, et see on alles algus ja palju võite on veel ees,” sõnas Pehka pärast mängu Korvpall24.ee portaalile.

Mängu võtmena tõi Pehka välja Kalevi hea kaitsemängu ja tema sõnul oli TalTechi kehv viskepäev (kolmeseid tabati 6/30 ehk 20%) tingitud just nende heast esitusest. “Tulime agressiivselt peale, lükkasime vastased rütmist välja ja see tol hetkel oligi võidu valemiks.”

18-aastane Pehka alustas TalTechi vastu algviisikus ning tema roll võidus oli üsna oluline – 25 minutiga kogunes statistikareale 10 punkti, 7 lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja koguni 9 välja meelitatud viga ning seda vaid ühe pallikaotuse juures. Efektiivsustegur 27 oli noormehel oma tiimi üks kõrgemaid.

Aga ise ta oma esitusega väga rahule siiski ei jäänud: “No vähemalt neli kolmest sain täiesti vabalt visata, mis läksid ikkagi mööda. See ei meeldinud. Teisel poolajal jäin paar korda surve vastu hätta ka. Aga ma saan iga mäng õppida ja olen selle võimaluse eest väga tänulik.”

Pehka on tänavusel hooajal seni kaasa teinud 11 mängu ning kogunud keskmiselt veidi vähem kui 21 minutit, 5,9 punkti, 2,5 lauapalli, 2,1 resultatiivset söötu ja 1,1 vaheltlõiget. Kas sellised esitused nagu noormees TalTechi vastu tegi, aitavad tal tõusta ka edaspidi põhiviisikusse? “Eks ma üritan iga päev anda endast kõik võimaliku ja trennis pingutada ning loodan, et treenerid näevad seda. See minu võimalus on. Oluline on püsida ka tervena. Tulen kohale, olen saadaval, kuulan ja õpin.”

Selles kohtumises leidis väljakul aset ka huvitav duell kahe andeka noormängija vahel, kui Pehka läks vastamisi oma pikaaegse meeskonnakaaslase ja ühe parima sõbra Leemet Böckleriga. “Me oleme koos üles kasvanud ja eks see eriline tunne oli esimest korda sel tasemel üksteise vastu mängida,” kinnitas Pehka.

Kas õhtul läheb võidumees sõpra väikestviisi tögama ka? “Eks natukene ikka!”

scroll to top