fbpx
Close

Rootsist lahkunud Toomas Raadik debüteerib täna tõenäoliselt Norra kõrgliigas

-Toomas Raadik | Foto: Argo Luigas

-Toomas Raadik | Foto: Argo Luigas

Vahepeal seitse kohtumist Rootsi kõrgliigaklubis Jämtland Basket mänginud pärnakas Toomas Raadik on edasi siirdunud Norra kõrgliigatiimi Baerum Basket.

“Siinne treener oli minust väga huvitatud. ta tutvustas mulle veidi nende stiili ja visiooni ning see tundus sobiv paik,” sõnas Raadik intervjuus Pärnu Postimehele.

Rootsis jäi Raadiku saldoks seitse liigamängu ja keskmiselt 16,7 minutit, mille jooksul tõi 29-aastane ja 202 cm pikkune eestlane 10,4 punkti ja 2,7 lauapalli.

Baerumis on Raadik esialgu katseajal, mis lõpeb pärast teisipäevast liigamängu, mis eestlase jaoks saab olema esimeseks ametlikuks ülesastumiseks tiimi särgis.

“Meeskond mängib mõtestatud korvpalli ja palli liigutatakse palju. Milline roll mul täpsemalt saab olema, selgub pikema aja jooksul,” lisas Raadik Pärnu Postimehele.

Baerum Basket on Norra kõrgliigas hetkel 10 meeskonna hulgas hoidmas 10 võidu ja 3 kaotusega kolmandat kohta. Liidriks on täisedu 13 võiduga jätkav Kongsberg.

Baerumi koosseisu vaadates, leiame sealt enamuses Norra passiga mängumehi. tagaliinis annab jõudu juurde ameeriklane Torgrim Sommerfeldt ja äärel kanadalane Brian Ofori. Tiimi suurimaks staariks on aga Stian Mjos, kes seni visanud keskmiselt 20,5 punkti, jaganud 7,8 korvisöötu, hankinud 3,8 lauapalli ja teinud 1,8 vaheltlõiget.

Teisipäeva õhtul kohtub Baerum Basket just liiderklubi Kongsbergiga.

scroll to top