fbpx
Close

Tartu Ülikooli U14 poisid võitsid kodusel EYBL etapil sakslasi ja poolakaid

-Rasmus Zirel ja Tartu Ülikooli U14 korvpallimeeskond | Foto: Janeli Lilleallik

-Rasmus Zirel ja Tartu Ülikooli U14 korvpallimeeskond | Foto: Janeli Lilleallik

Läinud nädalavahetusel kogunesid Kääriku spordikeskusesse Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) I etapi raames U14 vanuseklassi korvpallipoisid Saksamaalt, Poolast, Venemaalt, Leedust ning võõrustajad tartlased.

Tartu Ülikooli klubi sai esimesel mängupäeval kohe hoo ülesse ning alistas külalised lõuna poolt. EBC Rostock (Saksamaa) seljatati tulemusega 53:48 ning Asseco (Poola) 51:41. Järgmises kolmes mängus kahjuks võidurõõmu maitsta ei saanud. Pomerania (Poola) vastu lõpptulemus 40:80, Klaipedaga (Leedu) 33:46 ning Timirjasevzkaja (Venemaa) mängu skoor 42:59.

Tartu mängu vedasid Renee Raiste (keskmiselt 8,6 punkti ja 8 lauapalli), Rasmus Zirel (7,6 punkti ja 9,6 lauapalli) ning Karl Johan Vändra (7,6 punkti ja 5,2 lauapalli).

Koduvõistkonna peatreener Tomas Keršis: “Jäime väga rahule sujuvalt korraldatud etapiga. Vastased olid kindlasti kõige kõrgemast klassist, kellega sel hooajal mänginud oleme. Mängijaid polnud lihtne ette valmistada kuna neil puudus kogemus sellisel tasemel tiimide vastu. Pole lihtne mängida viis mängu kahe ja poole päeva jooksul. Kahjuks sai poistel kütus liiga vara otsa ning kolmes viimases mängus ei suudetud päris seda näidata, mille kallal kuude viisi trennides vaeva nähti.”

Ta lisas: “Ootame juba treeninguid, et kogetu läbi arutada ning valmistume isuga järgmiseks etapiks, mis toimub juba jaanuari lõpus Moskvas.”

Etapi lõppjärjestus:

1. BS Klaipeda
2. BS Trinta
3. BC Samara
4. BS Timirjazevskaja
5. Pomerania
6. University of Tartu BS
7. EBC Rostock
8. Asseco

scroll to top