fbpx
Close

Tippkorvpallurist ettevõtja: rahaga tuleb midagi tarka teha, mitte lihtsalt laiaks lüüa

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Kolmel viimasel hooajal BC Kalev/Cramo koosseisus Eesti korvpallimeistriks kroonitud 27-aastane tagamängija Martin Dorbek tegeleb lisaks tippkorvpallile aktiivselt ka ettevõtlusega, kui toob Eestis maale ja haldab Bofti nimelisi pildiautomaate, mille abil on kaubanduskeskustes võimalik mugavalt Instagrami fotosid paberile trükkida.

Rahajutud.ee portaal istus mitmel alal ennast teostava noore mehega maha ning uuris, kas korvpallurina profikarjääri lõpetades võiks temast saada tegija ka ärimaailmas.

Kuidas Sa pildiautomaadi mõtteni jõudsid?

2015. aastal olime Volgogradis VTB Ühisliiga mängul. Tavapärasel jalutuskäigul kaubanduskeskuses nägin automaati ja kohe samal õhtul saatsin sinna firmasse ka kirja. See toimus novembris ja märtsis sain esimese automaadi kätte. Olin tol ajal selle ettevõtte esimene rahvusvaheline klient. Nüüdseks on paljuski ka minu töö tulemus, et 29 riigis on üle 500 automaadi.

Kui tulevikus korvpallurikarjäär läbi saab, siis on eeldada, et Sinust saab Eesti mõistes suurettevõtja?

Väga raske öelda, aga kui isegi Kobe Bryant on öelnud, et korvpallurikarjääri jooksul peaksid leidma midagi, mis sulle peale korvpalli huvi pakub, siis miks ei võiks olla selleks ettevõtlus. Kuhugi on vaja ju investeerida ja rahaga midagi tarka teha, mitte lihtsalt seda laiaks lüüa. Ma ei saa öelda, et minust suurärimees tuleb, aga korvpalli kõrvalt proovin ka edaspidi erinevaid ettevõtmisi enda külge haakida.

Loe täispikka intervjuud Rahajutud.ee portaalist.

scroll to top