Eesti tütarlaste U18 koondis on Valgevenes teeninud võidu ja kaotuse

-Eesti neidude U18 koondis | Foto: Andra Viirpalu

Eesti tütarlaste U18 koondis pidi Valgevenes, Minskis toimuval Khalipski Cup 2018 turniiril avamängus alla vanduma Hiina U17 tiimile numbritega 72:51, kuid teises kohtumises saadi 72:66 jagu Valgevene U17 koondisest.

Hiina vastu oli koondis enamuse ajast mängus sees ning seis oli tasavägine veel kuus minutit enne lõppu. Kuid siis tegid hiinlannad vahespurdi. Eesti kiirustatud visetest ja pallikaotustest said just nemad kiireid korve. Eesti visketabavus oli vaid 21% ning lauapallides jäädi suurelt alla (56-33).

Eesti poolelt tõi Johanna Eliise Teder 22 punkti ja Janne Pulk 17 silma. Hiinlannade resultatiivsem oli Zheng Ming 17 punktiga.

Õhtuses mängus said eestlannad aga 72:66 jagu Valgevenest. Janne Pulk viskas eestlannade edukaimana 22 punkti, hankis 6 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget, Johanna Eliise Teder kogus 11 silma, 7 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu ning Victoria-Ida Vähi arvele kogunes 10 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Peatreener Märt Kermon võidumängu kohta: “Mäng oli väga tasavägine, kuid suurem osa olime mõne punktiga peal. Suutsime kaitses teha kiired korrektuurid viimasel veerandil, mis tõi edu. Tähtsatel lõpuminutitel panime omad visked ära – ka kaugvisked. Samuti oli meie tugevus lõpus agressiivsus rünnakul.”

Pühapäeval kohtuvad Eesti U18 neiud Tšehhi U18 esindusega, kes seni on 61:89 kaotanud Hiina U17 koondisele ja 93:56 alistanud Valgevene U17 koondise.